No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Ką galiu padaryti pats, kad labiau džiaugčiausi darbu?

Published:
Ką galiu padaryti pats, kad labiau džiaugčiausi darbu?

Darbe jaučiu monotoniją, nesu pakankamai motyvuojamas, mano darbdavys per daug reikalauja, algos man vos užtenka būtiniausiems dalykams ir pan. – tokių nuomonių tenka dažnai girdėti iš pesimistiškai nusiteikusių darbuotojų. Tačiau juk ne tik darbdavys, atlyginimas ar papildomai motyvuojantys dalykai skatina būti labiau patenkintiems savo darbu. Daug priklauso nuo paties darbuotojo. Darbo paieškos portalas CVbankas.lt paklausė darbuotojų, ką jie patys gali padaryti, kad labiau džiaugtųsi darbu.

Pasak respondentų, ypač didelės reikšmės turi nusiteikimas – norint būti labiau patenkintiems savo darbu, visų pirma reikia įžvelgti jame ne tik blogybes, bet ir teigiamus dalykus. Teigiamas nusiteikimas visuomet skatina džiaugsmingas emocijas, todėl ir dirbti taip daug įdomiau ir geriau.

Tačiau nusiteikimo nepakanka: CVbankas.lt apklausoje dalyvavusieji mano, kad darbuotojai turi norėti gerai atlikti savo darbą, dirbti kokybiškai, kad darbo kam nors kitam nereikėtų kartoti, laiku ir tiksliai atlikti pavestas užduotis. Noras gerai ir sąžiningai dirbti, domėtis savo darbo sritimi ir siekis gerinti darbo rezultatus ne tik patį darbuotoją veikia teigiamai – ir darbdavys, matydamas, kad darbuotojas stengiasi, bus labiau patenkintas ir atitinkamai vertins darbuotoją.

Nemažai įtakos tam, kad darbuotojas būtų patenkintas darbu, daro atmosfera darbe. Todėl CVbankas.lt respondentai akcentuoja, kad labai svarbu palaikyti draugiškus santykius su kolegomis, neatsisakyti padėti, jei kuriam nors iš jų reikia pagalbos, būti draugiškam ir nuoširdžiam.

Malonios smulkmenos ant darbo stalo taip pat skatina pozityvų nusiteikimą. CVbankas.lt respondentai mano, kad norint pakelti sau ūpą ant stalo reikėtų laikyti įvairių brangių niekučių, mylimo žmogaus nuotrauką ar gražios aplankytos vietos paveikslėlį, kuris primintų malonius dalykus, nuteiktų teigiamai.
O ką Jūs galite padaryti, kad labiau džiaugtumėtės darbu?

CVbankas.lt informacija