No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Kad ir kiek uždirbtų, darbuotojams vis negana?

Published:
Kad ir kiek uždirbtų, darbuotojams vis negana?

Kai kalba pakrypsta apie atlyginimus, vieni darbuotojai nesivaržydami įvardija tikslią sumą, kiti šiek tiek pagražina duomenis, kad turėtų kuo pasipuikuoti, treti tik abstrakčiai atsako į tokius klausimus, likusieji pasiskundžia, kad uždirba per mažai. Atlyginimo tema vieni kalba noriai, o kiti yra linkę nutylėti, kiek uždirba ir ar jų uždarbis patenkina lūkesčius.

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos darbuotojų apklausos rezultatai atskleidė, kad šiuo metu dauguma darbuotojų nėra patenkinti savo atlygiu. Vidutiniškai septyni iš dešimties darbuotojų mano, kad turėtų uždirbti daugiau.

Tik trys iš dešimties yra patenkinti gaunamomis pajamomis: apie 29 proc. respondentų teigia, kad gauna tiek, kiek ir turėtų gauti pagal savo atliekamas funkcijas. Taičiau yra apie vieną procentą darbuotojų, kurie pripažįsta, jog gauna per didelį atlyginimą ir tyliai dėl to džiaugiasi.

Apklausos rezultatai taip pat atskleidė, kad nors ir yra nemaža dalis smalsaujančių darbuotojų, kurie norėtų žinoti, kiek uždirba jų kolegos, tačiau dauguma rūpinasi tik savo uždarbiu. Pusė CVbankas.lt apklausoje dalyvavusių asmenų teigia, kad jiems svarbiausia, kiek uždirba patys, ir kad jiems neįdomu, kokius atlyginimus gauna jų kolegos. Dar apie 10 proc. apklausos dalyvių apie kolegų atlyginimo sumą nenorėtų sužinoti, nes nenori susinervinti.

Vis dėlto apie 40 proc. CVbankas.lt respondentų teigia, kad norėtų žinoti, kiek uždirba kolegos, kad galėtų palyginti su savo gaunamo atlyginimo suma.