No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Kaip apsirengę einate į darbą?

Published:
Kaip apsirengę einate į darbą?

Priklausomai nuo to, ką planuojame veikti ir kur einame, nusprendžiame, kaip mums rengtis – ar rinktis patogius laisvalaikio drabužius, ar pasipuošti. O kaip rengiamės į darbą? Ar įmonėse ir įstaigose yra koks nors apibrėžtas aprangos kodas?

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos darbuotojų apklausos rezultatai rodo, kad daugumoje įmonių nėra susitarta, kaip darbuotojai turėtų rengtis. Apranga ir reikalavimai drabužiams apibrėžiami tik bendromis taisyklėmis. Pageidaujama, kad darbuotojai rengtųsi tvarkingai, neiššaukiančiai, nevilkėtų itin atvirų drabužių ir nenešiotų itin ekstravagantiškų papuošalų. Iš apklausos rezultatų matyti, kad mažiausiai pageidaujama apranga darbe – laisvalaikio drabužiai, džinsai.

Kai kuriose kitose įmonėse yra iš dalies susitarta dėl aprangos. CVbankas.lt apklausoje dalyvavę asmenys teigia, kad dažniausiai aptariama drabužių spalva arba nusprendžiama dėl kokio nors visiems darbuotojams bendro drabužio ar aksesuaro. Vyrauja tamsesnės spalvos, o juodos spalvos klasikinės kelnės arba sijonai darbuotojų yra minimi kaip vieni iš pagrindinių aprangos elementų.

Nors daugumoje įmonių aprangos kodo ir galima patiems pasirinkti, ką vilkėti, vis dėlto yra įmonių, kuriose apranga itin rimtai kontroliuojama. Tokiose įmonėse darbuotojai arba vilki visiems bendrą uniformą, arba jiems būtinai keliamas reikalavimas rengtis oficialiai. Pasak CVbankas.lt respondentų, šiose įmonėse griežtai kontroliuojamas ir avalynės stilius, ir papuošalai (pavyzdžiui, apibrėžiamas auskarų ilgis), o kartais netgi nurodoma, kokių firmų drabužiais galima vilkėti, o kokių geriau vengti.

Nors tokiose įmonėse į aprangą žiūrima itin atsakingai, tačiau būna dienų, kai darbuotojai gali rengtis, kaip jiems labiausiai norisi. Pasak CVbankas.lt respondentų, dažniausiai penktadieniais galima vilkėti nevisai oficialius drabužius.

Cvbankas.lt informacija