No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Kaip darbuotojai vertina šiuos metus?

Published:
Kaip darbuotojai vertina šiuos metus?

Darbuotojai šiemet nesibaimino pokyčių ir ieškojo kitų darbų pasiūlymų, dalis įmonių pagerino sąlygas ir dirbantiesiems mokėjo didesnius atlyginimus, taigi dauguma darbuotojų šiuos metus darbo rinkos atžvilgiu vertina pozityviai. Kitais metais didžioji dalis darbuotojų taip pat tikisi būti labiau įvertinti – tiek finansiškai, tiek emociškai, atskleidė darbo portalo CVbankas.lt tyrimas.

Kas antras darbuotojas praėjusius metus vertina gerai arba puikiai

Apie pusė darbuotojų šiuos metus darbo atžvilgiu vertina gerai arba puikiai – pripažįsta, kad metai buvo geri, nors ir tikėjosi kai kurių kitokių aspektų, kiti teigia, kad metai buvo puikūs, nes teko dirbti mėgstamą darbą ir gerai uždirbti.

Apie trečdalis darbuotojų metus vertina prastai. Jų nuomone, teko dirbti ne tokį darbą, kokio norėtųsi, taip pat neišėjo uždirbti pakankamai.

Apie penktadalis darbuotojų sako, kad darbo ieškojo, bet dar nerado.

Daugumos darbuotojų atlyginimai nesikeitė

Šiais metais daugumos darbuotojų atlyginimas nei didėjo, nei mažėjo – apie 60 proc. CVbankas.lt respondentų atlyginimas buvo stabilus. Beveik kas trečias darbuotojas, vertindamas, kiek šiemet jam pavyko uždirbti, džiaugiasi, kad atlyginimo suma išaugo. Atlygis už darbą mažėjo vidutiniškai dešimtadaliui respondentų.

Ketvirtadalis darbdavių didino darbuotojų skaičių

Paklausti apie įmonės plėtrą ir darbuotojų skaičių, dauguma darbuotojų pastebi, kad šiais metais situacija buvo arba stabili (40 proc.), arba buvo ieškoma naujų darbuotojų – dalis įmonių didėjo ir ieškojo naujų komandos narių, naujų specialistų (25 proc.), kita dalis ieškojo kitų darbuotojų, kad jais pakeistų kai kuriuos esamus. Vidutiniškai 15 proc. įmonių darbuotojų skaičius mažėjo, atskleidė CVbankas.lt tyrimas.

Iš ateinančių metų labiausiai tikisi atlyginimo didėjimo

Galvodami apie kitus metus ir planuodami, ko tikisi iš darbo, dauguma respondentų labiausiai norėtų, kad padidėtų jų atlyginimas (60 proc.) arba kad galėtų jaustis labiau įvertinti (44 proc.). Beveik 30 proc. tikisi, kad vadovai bus supratingesni, panaši dalis apskritai norėtų rasti darbą. Kas penktas darbuotojas norėtų, kad pasikeistų pats darbo pobūdis, vidutiniškai kas ketvirtam svarbu, kad kolegos būtų draugiškesni.

CVbankas.lt informacija