No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Kaip rašyti motyvacinį laišką? 5 patarimai (video)

Published:
Kaip rašyti motyvacinį laišką? 5 patarimai (video)Radote nuostabų darbo pasiūlymą ir jau ruošiatės siųsti savo CV. Tačiau kaip sukurti motyvacinį laišką? Ką jame parašyti? Ar apskritai jis reikalingas? Panašių klausimų kyla darbo ieškantiesiems, todėl pateikiame 5 dalykus, kuriuos apie motyvacinį laišką verta žinoti.

Ar motyvacinis laiškas apskritai reikalingas?
Kartais tai būna nurodyta pačiame darbo skelbime. Jei darbdavys pageidauja motyvacino laiško – rašykite jį. Jei skelbime nenurodyta, kad motyvacinis laiškas reikalingas – vis tiek jį rašykite ir siųskite darbdaviui kartu su savo CV. Siųsdami motyvacinį laišką parodote savo iniciatyvą bei aiškų norą dirbti būtent toje įmonėje ir toje darbo pozicijoje.

Kokio ilgio turėtų būti motyvacinis laiškas?
Optimalus ilgis – 2-3 pastraipos, iš kurių kiekviena neturėtų būti ilgesnė kaip 5 eilučių. Pernelyg didelė teksto apimtis apsunkina skaitymą ir skaitytojas gali tiesiog perbėgti tekstą akimis, taip praleisdamas svarbias vietas.

Kas turėtų būti parašyta motyvaciniame laiške?
Darbdaviai motyvaciniuose laiškuose ieško tokios informacijos, kuri ne visada atsispindi gyvenimo aprašyme:
- kas Jūs esate ir kaip Jūs atsidūrėte šiame karjeros etape?
- kodėl norite šio darbo?
- kokias konkrečiai savo savybes, įgūdžius ir patirtį galite pasiūlyti įmonei?

Kaip išsiskirti iš kitų kandidatų? Motyvacinis laiškas – puiki galimybė sukurti gerą pirmąjį įspūdį. Keletas būdų, kaip tai galite padaryti:
- iškart laiško pradžioje pasistenkite sudominti skaitytoją – panaudokite geriausias savo kortas;
- jei darbą Jums rekomendavo tos įmonės darbuotojas, paminėkite tai motyvaciniame laiške – tokia rekomendacija išskirs Jus iš kitų;
- pasitelkite humorą – tai gali išskirti Jus iš pilkos masės. Tačiau nepersistenkite.

Tai kaipgi jį rašyti? Jokiu būdu nekopijuokite motyvacinių laiškų šablonų, rastų internete. Darbdaviai mintinai žino visas standartines frazes ir pagal šabloną parašytas laiškas yra identifikuojamas akimirksniu (ir, žinoma, toliau neskaitomas).
Būtinai pritaikykite motyvacinį laišką įmonei ir darbo pozicijai, į kurią kandidatuojate. Skirtingos darbo pozicijos neretai reikalauja skirtingų įgūdžių, savybių. Turite parengti tokį motyvacinį laišką, kuris idealiai tiktų būtent tai pozicijai.

Svarbu suprasti, kad ieškant darbo yra svarbu ne tik Jūsų patirtis, įgūdžiai ar asmeninės savybės (tai atsispindi Jūsų CV), tačiau kartais dar svarbiau sugebėjimas visa tai iškomunikuoti ir sėkmingai parduoti save darbdaviui. Motyvacinis laiškas – pirmoji proga tai padaryti. Sėkmės!

CVbankas.lt informacija