No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Kaip rengtis į darbo pokalbį?

Published:
Kaip rengtis į darbo pokalbį?

Kai kandidatas pakviečiamas į darbo pokalbį, neretai darbo ieškančiajam kyla klausimų, kaip reikėtų apsirengti: ar rengtis taip, kaip rengiasi kasdien, ar apsivilkti itin oficialią aprangą, o galbūt pakanka šiek tiek dalykiško, bet ne per daug oficialaus apsirengimo? Darbo paieškos portalo CVbankas.lt respondentai pataria, kaip rengtis, einant kalbėtis galbūt su būsimu darbdaviu.

Dalis CVbankas.lt apklausoje dalyvavusių asmenų kategoriški: pasak jų, ne apranga turėtų būti rodiklis, paskatinantis priimti arba kaip tik lemiantis nepriimti kandidato į darbą. Jų nuomone, darbdaviai neturėtų vertinti kandidato išorinių savybių, reikėtų gilintis tik asmenybę ir jos gebėjimus, bandyti įvertinti, ar žmogus tinkamas konkrečioms pareigoms užimti.

Kiti CVbankas.lt respondentai mano, kad kandidatai turėtų rengtis tik oficialiai: vyrams rekomenduojama apsivilkti kostiumą, moterims – dalykinį kostiumėlį. Pasak jų, taip apsirengęs kandidatas atrodys nepriekaištingai ir rimtai.

Tačiau vis dėlto dauguma portalo respondentų siūlytų prieš einant į darbo pokalbį ir nusprendžiant dėl aprangos įsigilinti, dėl kokio siūlomo darbo vyks pokalbis. Jų nuomone, eidamas darbintis dėl paprastesnės pozicijos kostiumuotas kandidatas gali atrodyti keistai ir likti nesuprastas. O atėjęs į pokalbį dėl itin atsakingo ar rimto darbo, bet apsirengęs laisvalaikio stiliumi, kandidatas gali būti įvertintas kaip neatsakingai vertinantis siūlomas pareigas.

Taigi apklausos dalyviai siūlo būtinai apsirengti tvarkingai, o konkretūs drabužiai priklauso nuo pareigų, į kurias pretenduojama. Tačiau darbo ieškantieji pataria į pokalbį jokiais būdais nesivilkti sportinių rūbų, per daug blizgančių, iššaukiančių ar ekstravagantiškų apdarų.

CVbankas.lt informacija