No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Kas labiausiai motyvuoja darbuotojus?

Published:
Kas labiausiai motyvuoja darbuotojus?

Dažnai apie darbuotojus kalbama, kad juos darbe motyvuoja tik materialūs dalykai, ypač atlyginimas. Tačiau iš tiesų dirbantieji įmonėje jaučiasi gerai ne tik tuomet, kai uždirba pakankamai, bet ir kai traukia pats darbas, kai vadovas mąsto tinkamai ar kai įmonė apskritai atrodo perspektyvi.

Iš darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos darbuotojų apklausos matyti, skirtumas tarp respondentų skaičiaus yra itin nedidelis, todėl išskirti vieno labiausiai motyvuojančio dalyko negalima. Darbuotojus labiausiai motyvuoja keli dalykai.

Daugiausiai (18 proc.) CVbankas.lt respondentų teigia, kad juos labiausai motyvuoja darbas, jo pobūdis ir atliekamos darbo funkcijos. Džiaugdamiesi veiklos specifika, dirbantieji jaučiasi patenkinti, stengiasi, nori tobulėti ir dar geriau atlikti paskirtas užduotis.

17 proc. respondentų kaip pagrindinį motyvuojantį aspektą įvardija atlyginimą, dar 15 proc. mano, kad kolegos, bendravimas su jais, tarpusavio santykiai labiausiai skatina jaustis įmonėje gerai, nusiteikti pozityviai ir stengtis dirbti.

14 proc. darbuotojų labiausiai motyvuoja perspektyvos ir karjeros galimybės, dar po 13 proc. CVbankas.lt respondentų kaip labiausiai motyvuojančius darbe dalykus įvardija darbdavio požiūrį, kai jaučiama, jog dėl darbuotojų gerovės stengiamasi, ir įmonės finansinę padėtį, garantijas, jog darbas yra ilgalaikis, jog po kelių dienų darbuotojui nebus pranešta apie darbo netekimą.

Iš CVbankas.lt apklausos matyti, kad mažiausia motyvacijos priemone laikomos papildomos dovanos, priedai ar darbo įranga bei kitos priemonės, pavyzdžiui, kompiuteriai, mobilieji telefonai, darbo automobiliai ar kt.

Pavieniai apklausos dalyviai teigia, kad tam tikrai atvejais kaip motyvacijos priemones galima įvardinti darbo laiką, kurį galima derinti su studijomis, darbdavių sąžiningumą, atlyginimo mokėjimą laiku ir kt.

CVbankas.lt informacija