No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Kodėl geriau dirbti didelėje įmonėje, ne mažoje? O gal atvirkščiai?

Published:
Kodėl geriau dirbti didelėje įmonėje, ne mažoje? O gal atvirkščiai?

Kiekvienas darbuotojas žino, kokioje įmonėje norėtų darbuotis – didelėje, vidutinėje ar mažoje. Patys darbo ieškantieji ar jau dirbantieji įvardija, kokie yra privalumai ir minusai, dirbant vienokio ar kitokio dydžio kompanijoje.

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt apklausoje dalyvavę respondentai teigia, kad karjeros perspektyvos, didesnis atlyginimas, įvairesnė darbo patirtis ir stabilumas yra pagrindiniai darbo didelėje įmonėje pranašumai. Pasak jų, tik didelėse kompanijose darbuotojai turi daugiausia galimybių keisti veiklos profilį ir kilti karjeros laiptais, tikėtis geresnių sąlygų ir augančio atlyginimo ir jaustis stabiliai bei užtikrintai – veiklą vykdanti didelė kompanija jiems atrodo patikimesnė nei ta, kurioje dirba keletas žmonių.

Apklausos dalyviai taip pat atkreipia dėmesį, kad didesnėse įmonėse yra aiškus pasidalijimas, kas kokius darbus turi atlikti, įmonė dažnai yra žinomesnė šalyje, taigi atrodo patikimesnė, prestiziškesnė. Darbuotojai taip pat mano, kad darbas didelėje kompanijoje garantuoja daugiau skatinimų, papildomų mokymų, tobulėjimo galimybių bei naujų pažinčių.

Nors pranašumų dėl darbo didelėje įstaigoje netrūksta, tačiau, darbuotojų nuomone, yra ir minusų. Pavyzdžiui, CVbankas.lt respondentai mano, kad didelėse įmonėse yra didžiulė vidinė konkurencija, gali būti nemaža darbuotojų kaita, dirbantieji gali būti nepastebėti ir neįvertinti. Pastebimas ir komunikacijos su vadovu trūkumas: įmonėse, kuriose dirba daug darbuotojų, gali nebūti tiesioginio kontakto su vadovu, gali kilti atotrūkis tarp aukščiausio rango ir paprastų darbuotojų. Dirbantieji taip pat įžvelgia minusą, kad didelėse kompanijose gali sklisti apkalbos – kuo daugiau žmonių dirba, tuo didesnė tikimybė, kad vieni apkalbės kitus.

Paklausti, kodėl verta dirbti mažoje įmonėje, dauguma portalo respondentų įvardija, kad darbuotojai yra labiau vertinami ir pastebimi, vyksta artimesnis tarpusavio bendravimas, darbo grafikas gali būti laisvesnis, kiekvienas turi galimybę bendrauti su vadovu tiesiogiai, o pačioje įmonėje jaučiamas mažesnis hierarchiškumas nei didelėje kompanijoje. Būtent dėl didesnio dėmesio kiekvienam darbuotojui respondentus žavi darbas nedidelėse įmonėse.

Tačiau CVbankas.lt apklausa atskleidė, kad yra ir tam tikrų neigiamų aspektų, kuriuos kandidatai pastebi. Dirbant mažoje įmonėje, yra mažiau karjeros galimybių, dažniausiai galima tikėtis mažesnių nei didelėse įmonėse atlyginimų, garantijos dėl įmonės veiklos tęstinumo yra mažesnės, neretai būna menkos tobulėjimo galimybės. Netgi artimesnis tarpusavio bendravimas įvardijamas kaip neigiamas dalykas, nes ne visi darbuotojai nori tarpusavyje darbe draugauti – kai kurie respondentai teigia, kad darbe nori dirbti, o ne megzti asmeninius santykius.

Iš apklausos rezultatų matyti, kad tiek dirbant didelėje, tiek mažoje įmonėje yra savu privalumų ir neigiamų aspektų. Todėl kiekvienam kandidatui, darbo ieškančiajam reikia įvertinti, kokie dalykai jam priimtiniausi, kokiais jis asmeniškai labiausiai žavisi, ir pasirinkti tinkamiausią, labiausiai dominančią darbo vietą.

CVbankas.lt informacija