No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Kokio amžiaus darbuotojai labiausiai ieško darbo?

Published:
Kokio amžiaus darbuotojai labiausiai ieško darbo?

Vyrų nedarbo lygis 2010 m. buvo didesnis nei moterų ir sudarė 21,2 proc., moterų – 14,4 proc., skelbia Statistikos departamentas. Analizuojant darbo paieškos portalo CVbankas.lt darbuotojų CV statistiką, matyti, kad darbo internete šiuo metu ieško kaip tik trečdaliu daugiau moterų nei vyrų.

Statistikos departamentas taip pat skelbia, kad 2010 m. jaunimo nedarbo lygis buvo dvigubai didesnis nei bendras nedarbo lygis šalyje. CVbankas.lt statistika rodo, kad Lietuvoje darbo šiuo metu ieško daugiausia 25–29 metų asmenys (31 proc.). Taip pat daug 30–39 metų amžiaus darbuotojų, kuriems aktualios darbo paieškos (27 proc.). Likusieji darbo ieškantieji jaunesni nei 25 metų amžiaus arba vyresni nei 40–ies.

Vertinant pagal lytį, duomenys sutampa – darbo labiausiai ieško 25–29 metų vyrai ir to paties amžiaus moterys.

Darbo paieškomis šiuo metu mažiausiai visoje šalyje užsiima asmenys, kuriems iki 20 metų, arba tie, kuriems per 55–erius. Vertinant pagal lytį, mažiausiai šiuo metu darbo ieško tos pačios amžiaus grupės vyrai ir moterys.

Didžiuosiuose šalies miestuose informacija panaši, rodo darbo paieškos portalo CVbankas.lt darbuotojų CV statistika. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje darbo daugiausia ieško 25–29 metų darbuotojai, mažiausiai – iki 20 metų arba vyresni nei 55 metų amžiaus.

Iš statistikos galima spręsti, kad darbdaviai, paskelbę apie siūlomą darbo vietą, gali tikėtis, kad į siūlomą poziciją daugiausia kandidatuotų asmenys iki 30 metų. Kitų amžiaus grupių kandidatų, manytina, būtų mažiau.

CVbankas.lt informacija