No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Kokios sąlygos šiuo metu siūlomos darbuotojams?

Published:
Kokios sąlygos šiuo metu siūlomos darbuotojams?

Ekonomikos sunkmečiu girdima nemažai komentarų ir nuomonių apie pablogėjusias darbo sąlygas, apie sunkias darbo vietos paieškas. Darbo paieškos portalas CVbankas.lt atliko darbdavių apklausą, kad į situaciją būtų galima pažvelgti darbdavių akimis ir išanalizuoti, kaip jie vertina darbo užmokesčio bei darbuotojų motyvavimo sąlygas savo įmonėse.

Nors teigiama, kad krizė paveikė daugumą įmonių ir jose mažėjo atlyginimai, CVbankas.lt atliktos apklausos rezultatai rodo, jog įmonėse vyko įprasti natūralūs pokyčiai: pusė apklausoje dalyvavusių darbdavių teigia, jog šiais metais atlyginimai nekito, 33 proc. darbdavių šiemet ėmė mokėti didesnius atlyginimus ir 17 proc. darbdavių darbuotojų uždarbį sumažino.

CVbankas.lt atliktos apklausos duomenimis darbdaviams aktualu ieškoti darbuotojų, kurie dirbtų ne visą darbo dieną, bet jos dalį. Tokie nepilną darbo dieną dirbantys darbuotojai šiuo metu tinkamesni įmonei finansiškai. Darbdaviai pažymi, kad norinčių įsidarbinti yra padaugėję keliolika ar net keliasdešimt kartų, tačiau neretas atvejis, kai kandidatų nestinga, o tinkamų konkrečioms pareigoms užimti vis dėlto trūksta.

Apklausos rezultatai rodo, kad apie 20 proc. darbdavių šiemet naujiems darbuotojams siūlo mažesnį atlygį už darbą nei paprastai. Tačiau likusieji 80 proc. darbdavių nelinkę skriausti naujų darbuotojų ir jiems siūlo tokias pat sąlygas kaip ir anksčiau, pabrėždami, jog specialistas sunkmečiu itin vertinamas ir naudingas įmonei.

Sunkmečiu įmonės skiria kur kas mažiau lėšų savo personalo motyvacijai, nei norėtų patys darbuotojai. Darbuotojai labiausiai norėtų būti motyvuojami įvairiais vienkartiniais priedais prie atlyginimo, o darbdaviai teigia, jog gera atmosfera darbe, draugiškas kolektyvas šiuo metu yra dažniausia motyvacijos priemonė. Tačiau ir darbuotojai, ir darbdaviai sutinka, jog seminarai, įvairūs kvalifikacijos kėlimo ar tobulinimo kursai, kuriuos apmoka įmonė, taip pat itin tinka darbuotojo motyvacijai skatinti.