No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Kokių darbuotojų pernai ieškojo darbdaviai ir kur norėjo dirbti patys darbuotojai?

Published:
Kokių darbuotojų pernai ieškojo darbdaviai ir kur norėjo dirbti patys darbuotojai?

Pernai darbo rinka buvo aktyvi: darbdaviai kūrė naujų darbo vietų, ieškojo įvairių darbuotojų, patys darbuotojai jautėsi saugesni, taigi drąsiau žvalgėsi naujų iššūkių ir perspektyvų – svarstė darbo keitimo galimybę. Pernai tam tikros darbo sritys darbo ieškančiuosius traukė labiau nei anksčiau, pastebėta ir išaugusi tam tikrų darbuotojų paklausa, o tam tikrų – sumažėjęs poreikis.

Klientų aptarnavimas, paslaugos ir konsultavimas – populiariausios darbo sritys

2014 metais populiariausios darbo sritys buvo klientų aptarnavimas ir paslaugos, prekyba ir konsultavimas, šiek tiek mažiau, bet statistiškai vis tiek daug darbo ieškančiųjų norėjo dirbti pramonės ir gamybos, sandėliavimo, administravimo ir sekretoriavimo, pardavimų vadybos, logistikos ir transporto, pirkimų ir tiekimo bei turizmo srityse. Statistika pateikta remiantis darbo portalo CVbankas.lt informacija apie tai, kiek darbo ieškančiųjų 2014-aisiais savo gyvenimo aprašyme pažymėjo tą konkrečią sritį kaip pageidaujamą.

Pernai teisės, energetikos, dizaino ir architektūros sritis savo gyvenimo aprašymuose kaip pageidaujamas nurodė mažiausiai darbuotojų.

Tam tikrų specialistų paklausa pernai išaugo bent penktadaliu

Pernai kito kai kurių sričių darbuotojų paklausa. Labiausiai išaugo prekybos ir konsultavimo, elektronikos ir telekomunikacijų, švietimo ir mokymo, apsaugos, personalo valdymo specialistų paklausa. Darbdavių skelbimų skaičius apie ieškomus šių sričių darbuotojus pernai padidėjo bent jau 20 procentų.

2014-aisiais, palyginti su ankstesniais metais, labiausiai sumažėjo eksporto, pirkimų / tiekimo sričių darbuotojų poreikis, rodo CVbankas.lt informacija.

Tam tikrų sričių darbuotojai buvo aktyvesni kandidatai

CVbankas.lt statistikos duomenys atskleidė, kad 2014 metais kandidatų aktyvumas buvo itin didelis. Daugiausia kandidatų sulaukdavo administravimo ir sekretoriavimo, prekybos ir konsultavimo, kultūros ir kūrybos specialistų ieškantys darbdaviai. Palyginti su ankstesniais metais, labiausiai padidėjo pramonės ir gamybos bei kultūros ir kūrybos sričių kandidatų aktyvumas. Vidutinis kandidatų skaičius apsaugos, prekybos ir konsultavimo, žiniasklaidos ir viešųjų ryšių bei teisės srityse buvo mažesnis nei ankstesniais metais.

CVbankas.lt informacija