No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Kokių specialistų ieško darbdaviai ir kur nori dirbti patys darbuotojai?

Published:
Kokių specialistų ieško darbdaviai ir kur nori dirbti patys darbuotojai?

Internete publikuojamų darbo skelbimų pasiūla rodo optimistines darbo rinkos tendencijas, darbdaviai publikuoja daugiau skelbimų apie siūlomas darbo vietas, o patys darbo ieškantieji teikia pirmenybę tam tikroms darbo sritims.

Kokių kategorijų darbuotojų ieško darbdaviai?

Didžiausio Lietuvoje darbo portalo CVbankas.lt duomenys rodo, kad šiuo metu paklausiausi yra klientų aptarnavimo ir paslaugų bei pramonės ir gamybos sričių specialistai. Darbdaviai šiuo metu yra paskelbę daugiausia darbo skelbimų, ieškodami būtent šių kategorijų specialistų – atitinkamai daugiau kaip 800 ir daugiau kaip 780 darbo skelbimų (vidutiniškai po 14 proc. visų darbo skelbimų pasiūlos).

Taip pat itin paklausūs prekybos ir konsultavimo (daugiau kaip 550 siūlomo darbo skelbimų), inžinerijos ir mechanikos (darbuotojai gali rinktis iš daugiau kaip 380 pasiūlymų), pardavimų vadybos (daugiau kaip 380 skelbimų), statybos (daugiau kaip 370 skelbimų), vadovavimo ir valdymo (daugiau kaip 260 skelbimų), medicinos, sveikatos apsaugos ir farmacijos (daugiau kaip 250 skelbimų), kompiuterių, IT ir interneto (daugiau kaip 200 skelbimų) specialistai.

Vadinasi, šiuo metu paklausą turi itin plataus spektro kategorijų darbuotojai. Darbdaviai ieško ir galinčių dirbti techninius darbus, kuriems atlikti reikalingas specialus išsilavinimas ir tam tikros žinios, ir vadovaujančius postus galinčių užimti darbuotojų, kurie turėtų tam tikros darbo patirties ir vadovauti reikalingų asmeninių savybių, ir tokių darbuotojų, kurie galėtų pradėti darbuotis, ne turėdami specifinių žinių, bet praėję mokymus ir susipažinę su įmonės veiklos specifika.

Mažiausiai darbo pasiūlymų šiuo metu pateikiama teisės, eksporto, žiniasklaidos ir viešųjų ryšių, nekilnojamojo turto, dizaino ir architektūros, žemės ūkio ir žuvininkystės sričių atstovams.

Kokias darbo sritis šiemet renkasi patys darbuotojai?

Norintieji dirbti Vilniuje, šiemet labiausiai nori įsidarbinti administravimo ir sekretoriavimo, draudimo, logistikos ir transporto, klientų aptarnavimo ir paslaugų, prekybos ir konsultavimo, statybos, pardavimų vadybos, pirkimų ir tiekimo, pramonės ir gamybos sričių įmonėse ar valstybės tarnyboje. Vadinasi, darbdaviai, paskelbę darbo šiose srityse pasiūlymą, sulaukia daugiausia kandidatų, pretenduojančių į siūlomą darbo vietą, o kandidatuojantiesiems tenka įveikti bene didžiausią konkurenciją.

CVbankas.lt šių metų statistikos duomenys atskleidė, kad šiemet buvo mažiausiai darbuotojų, kurie pageidautų dirbti dizaino ir architektūros, žemės ūkio ir žuvininkystės, elektronikos ir telekomunikacijų, žiniasklaidos ir viešųjų ryšių, maisto gamybos srityse. Mažiausias norinčiųjų dirbti skaičius nereiškia, kad šiomis sritimis darbuotojai nesidomi – tikėtina, kad yra ribotas skaičius tokių sričių specialistų, jie taip pat minėtu laikotarpiu galėjo nesvarstyti darbo keitimo galimybės.

Norintieji dirbti Kaune šiais metais labiausiai domisi administravimo ir sekretoriavimo, logistikos ir transporto, klientų aptarnavimo ir paslaugų, prekybos ir konsultavimo, pramonės ir gamybos, statybos, pardavimų vadybos, apsaugos, sandėliavimo, pirkimų ir tiekimo sritimis.

Šiemet ieškoję darbo Kaune mažiausiai norėjo įsidarbinti dizaino ir architektūros, teisės, žiniasklaidos ir viešųjų ryšių, nekilnojamojo turto, elektronikos ir telekomunikacijų srityse.

Ieškantys darbo Klaipėdoje pirmenybę teikia taip pat administravimo ir sekretoriavimo, logistikos ir transporto, klientų aptarnavimo ir paslaugų, prekybos ir konsultavimo, statybos, pramonės ir gamybos, pardavimų vadybos sritims.

Per keturis šių metų mėnesius ieškoję darbo Klaipėdoje kaip pageidaujamą darbo sritį mažiausiai rinkosi dizainą ir architektūrą, žiniasklaidą ir viešuosius ryšius, teisę, elektroniką ir telekomunikaciją.

CVbankas.lt informacija