No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Mažėja pažinčių įtaka įsidarbinant

Published:
Mažėja pažinčių įtaka įsidarbinant

Nors antroje praėjusių metų pusėje nedarbo lygis ėmė šiek tiek mažėti, vis dėlto dar itin daug darbuotojų tik užsiima darbo paieškomis, o ne dirba. Darbo paieškos šiuo metu itin aktualios – darbo ieško ne tik jo neturintieji, o darbo apskritai neturi vidutiniškai kas antras respondentas.

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt apklausos rezultatai rodo, kad šiuo metu dirbantieji esamą darbą norėtų keisti dėl dviejų priežasčių – beveik pusė dirbančiųjų ieško kitos darbo vietos iš smalsumo, norėdami geresnių sąlygų, o kiti pusė respondentų – nes būtinai nori dirbti kitur, nes jiems nebepatinka šiuo metu turimas darbas. Darbdaviai turėtų sunerimti – vos 3 proc. visų apklausoje dalyvavusių darbuotojų teigia negalvojantys apie kitą darbo vietą ir esą patenkinti šiuo metu turimu darbu.

Paklausti, kur ieško darbo pasiūlymų, dauguma CVbankas.lt respondentų teigia, kad daugiausia ieško internete (50 proc.) arba per pažįstamus (30 proc.). Likusieji 20 proc. darbo pasiūlymų ieško spaudoje. Palyginti su rezultatais prieš metus, matyti, kad padaugėjo respondentų, kurie darbo ieškotų internete, ir sumažėjo tų, kurie pasikliauja pažįstamų ratu.

Pasak CVbankas.lt respondentų, ieškant darbo pažįstami žmonės vis mažiau gali padėti, dabar pasikliauti reikia tik savo išsilavinimu, gebėjimais, kompetencija. Tai patvirtina ir CVbankas.lt atlikto tyrimo statistika: kas antras darbą turintis asmuo jį gavo, dalyvaudamas atrankoje, apie dešimtadalis respondentų buvo rekomenduoti ir juos persiviliojo kita įmonė. Per pažįstamus įsidarbino apie 30 proc. respondentų, o likusieji dešimtadalis dirba šeimos versle.

CVbankas.lt informacija