No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Nauja problema – kandidatai nepasirodo darbo pokalbiuose

Published:
Nauja problema – kandidatai nepasirodo darbo pokalbiuose

Daugybė bedarbių, didelė konkurencija, siūlomos prastos sąlygos, viršvalandžiai už nė kiek ne didesnį atlyginimą ir pan. – vieni iš pagrindinių dalykų, dėl kurių neretai skundžiasi darbuotojai arba norintieji įsidarbinti. Tačiau darbo rinkoje ne tik dirbantieji įžvelgia neigiamų aspektų – darbdaviai taip pat mato įvairių problemų.

Paskutiniu metu vis dažniau iš darbdavių galima sužinoti apie anksčiau negirdėtą problemą – kandidatai, pakviesti atvykti į darbo pokalbį, neatvyksta ir darbdavio netgi neįspėja, kad atrankoje nedalyvaus. Darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos darbdavių apklausos rezultatai rodo, kad vidutiniškai 3 iš 5 darbą siūliusių įmonių vadovų jau susidūrė su problema, kad susitarę dėl konkretaus pokalbio laiko su kandidatu taip ir likdavo laukti, nes nebūdavo perspėti apie neatvykimą. Tie patys darbdaviai pabrėžia, kad tokios situacijos dažniausiai nutinka su tais kandidatais, kurie pretenduoja dirbti mažesnės kvalifikacijos ar mažesnės darbo patirties reikalaujantį darbą.

Patiems darbdaviams tokia tendencija nepriimtina ir nesuvokiama. Jų nuomone, šalyje didelis bedarbių skaičius, taigi kandidatai turėtų būti suinteresuoti atvykti į pokalbį. O gavus darbą kitoje įmonėje, privaloma įspėti visus į pokalbius kvietusius asmenis apie neatvykimą, nes kitaip demonstruojamas neatsakingumas ir nepagarba.

Kiti CVbankas.lt respondentai darbdaviai teigia susiduriantys su kandidatui keliamų reikalavimų neatitikimo problema. Pasak šių darbdavių, darbo ieškantys asmenys kandidatuoja pagal darbo skelbimą, nors neatitinka arba tik iš dalies atitinka keliamus reikalavimus. Darbdavių nuomone, toks kandidatavimas nedidina galimybių gauti darbą – jei ieškomas konkrečius reikalavimus atitinkantis žmogus, tų reikalavimų neatitinkančiųjų kandidatūros apskritai net nenagrinėjamos, jos iškart atmetamos.

CVbankas.lt apklausoje dalyvavę darbdaviai įvardija, kad pasitaiko atvejų, kai trūksta tam tikros srities specialistų. Kvalifikuoti, savo srityje išprusę specialistai visuomet paklausūs ir reikalingi, tačiau jaučiamas jų stygius.

Dalis darbdavių taip pat įvardija, kad kai kuriems kandidatams arba neseniai įdarbintiems asmenims trūksta vidinės motyvacijos ir noro mokytis, tobulėti. Darbdaviai ieško tokių darbuotojų, kurie nebijoti gilintis į naujas sritis, domėtųsi naujovėmis, būtų suinteresuoti gerinti darbo kokybę ir tobulinti savo žinias.

CVbankas.lt informacija