No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Naujas būdas įsidarbinti

Published:
Naujas būdas įsidarbinti

Įprasta taktika, kai darbdaviams siunčiamas CV ir motyvacinis laiškas, ne visuomet pasiteisina, todėl darbuotojai imasi gudrybių, kad atkreiptų į save darbdavio dėmesį. Paskutiniu metu vis labiau ryškėjanti tendencija – savo kandidatūros siūlymas, kai įmonė net neieško darbuotojų.

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt apklausoje dalyvavę darbo ieškantieji negaili patarimų ir nesivaržo pasidalinti jiems žinomais būdais, kaip surasti darbą. Dauguma yra išbandę standartinį savo gyvenimo aprašymo siuntimą elektroniniu paštu, bet teigia, kad paskutiniu metu tokia taktika nepasiteisina. Todėl darbuotojai imasi kitokių veiksmų – nusprendžia, kokia darbo sritis juos domina, išsirenka tą veiklos sritį atitinkančią įmonę, kuri atrodo patraukli, ir siunčia savo CV bei motyvacinį laišką net tuo atveju, jei įmonė neskelbia ieškanti darbuotojų.

CVbankas.lt respondentų nuomone, nusiuntus savo CV ir parodžius iniciatyvą, kad domimasi būtent konkrečia įmone, išreiškiamas dėmesys. Taigi darbdavys gali imti svarstyti, galbūt įmonei reikalingas papildomas darbuotojas. Jei tuo metu ir nereikalingas, tikimybė, kad darbdavys kitą kartą, kai iš tiesų ieškos darbuotojų, pagalvos būtent apie šį kandidatą, yra didžiulė.

Darbo ieškantieji turi ir kitokių strategijų, kaip į save, kaip į darbuotoją, atkreipti dėmesį. Vieni savo CV siunčia ne tik elektroniniu paštu, bet ir nuneša į įmonės biurą spausdintą variantą, motyvuodami, kad tai padeda darbdaviui įsiminti, pamatyti kandidatą, o kandidatui – apžiūrėti, kokia tame biure atmosfera. Kiti kandidatai akcentuoja, kad būtina siųsti savo CV su nuotrauka – pirmasis įspūdis labai svarbus. Vis dažniau pasigirsta nuomonė, kad verta kurti savo video CV – taip dar labiau didėja galimybės būti pakviestam į pokalbį ir išsiskirti iš kitų.

Dalis CVbankas.lt apklausos dalyvių akcentuoja, kad svarbu atkaklumas. Nemažai kandidatų, nesulaukę žinių po to, kai išsiuntė savo CV, patys skambino ir klausė, ar CV buvo gautas, galbūt reikėjo siųsti kitam asmeniui, tikslinosi kontaktinius duomenis ir taip sulaukė pakvietimo į atranką ar net gavo darbą.

CVbankas.lt informacija