No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Nekilnojamojo turto brokeriai – vieni iš daugiausiai uždirbančių

Published:
Nekilnojamojo turto brokeriai – vieni iš daugiausiai uždirbančių

Lietuvoje augant statybų apimtims ir esant aktyviai nekilnojamojo turto (NT) rinkai, atsiranda vis daugiau darbo pasiūlymų NT brokeriams. Personalo specialistai sako, kad šioje srityje save realizuoti gali tikslo siekiantys, motyvuoti ir komunikabilūs žmonės. Juos vilioja ne tik rezultatai, bet ir atlygis už juos – NT brokeriams žadamas vienas didžiausių atlygių darbo rinkoje.

Ieško ne darbuotojų, o verslo partnerių

Personalo paieškos bendrovės „Profesiniai kontaktai” direktorė Jurgita Jankuvienė sako, kad statybų sektoriaus atsigavimas turi poveikį darbo pasiūlymų, susijusių su šiuo sektoriumi, daugėjimui. Aktyviau ieškoma ne tik NT brokerių, bet ir statybos projektų vadovų, darbų vadovų, inžinerinių sistemų projektuotojų ir kitų, su statybomis susijusių specialistų.

Jos vadovaujama bendrovė ieškojo klientui NT brokerių. Tačiau yra viena specifika: tai turėjo būti ne samdomi darbuotojai, o verslo partneriai. „Tai nėra darbuotojai, dirbantys įmonėje su darbo santykiais, t. y. su darbo sutartimi. Tai darbo pasiūlymas žmonėms, kurie nori tapti NT įmonės verslo partneriais. Jų darbas yra paremtas bendradarbiavimu su įmone ir jie dirba turėdami individualios veiklos pažymą. Tokių darbuotojų užduotis yra padėti klientams parduoti ar nusipirkti, išsinuomoti ar išnuomoti reikiamas komercines patalpas ar/ir būstą“, – sako J. Jankuvienė.

Nekilnojamojo turto agentūros „Capital Realty“ mokymų ir kokybės vadovė Gintarė Valevičiūtė nurodo, kad jų įmonė taip pat ieškojo NT brokerių, kurie būtų nuosavo verslo savininkais.

„Capital“ NT brokeris – tai nuosavo verslo savininkas, naudodamasis „Capital“ teikiamais mokymais ir darbo įrankiais teikia tarpininkavimo parduodant, perkant, nuomojant NT paslaugas. Neseniai pradėjome aktyvią plėtrą Europoje, tačiau plėtra Lietuvoje taip pat nesustoja: nuolat ieškome aktyvių, veiklių ir entuziazmu trykštančių žmonių, kurie papildytų jau esamą kolektyvą. Naujokams patirtis NT srityje nėra privaloma, visi aktyviai dalyvauja vidiniuose mokymuose, kurių metu įsigilinama į visus NT brokerio darbo niuansus. Svarbu tinkamas nusiteikimas ir troškimas pačiam susikurti savo gerovę“, – kokių bendradarbių ieško pasakoja G.Valevičiūtė.

Tarp reikalavimų – komunikabilumas ir motyvacija

Personalo agentūros direktorė J.Jankuvienė teigia, kad norintys dirbti NT srityje turi pasižymėti savarankiškumu, užsispyrimu, komunikabilumu ir savimotyvacija. Tomas Toleikis, skelbimų portalo CVbankas.lt vadovas, nurodo, kad minėti reikalavimai yra dažniausiai įvardijami darbo skelbimuose.

NT srities darbo skelbimai.

Reikalavimų, norint įsidarbinti brokeriu, iš pažiūros nėra daug – skelbimuose pabrėžiama, jog reikalinga stipri motyvacija, komunikabilumas, vairuotojo pažymėjimas ir asmeninis automobilis darbui. Patirties dažniausiai nėra reikalaujama. Kaip privalumai dažniausiai siūlomi laisvas darbo grafikas bei neribotos uždarbio galimybės. Nekilnojamojo turto bendrovės kaip privalumą būsimiems darbuotojams akcentuoja ir apmokymus, suteikiamas profesines žinias“, – ką siūlo ir ko reikalauja darbdaviai aiškina T.Toleikis.

„Capital Realty“ mokymų ir kokybės vadovė G.Valevičiūtė sako, kad dažniausiai susidomėjimo darbo skelbimais sulaukia iš pardavimų vadybininkų, kurie ieško įvertinimo ir uždarbio. „Žmonės, nors ir būdami geri bei talentingi pardavėjai, nesijaučia įvertinti, sunkiai uždirba papildomų premijų, net jei pardavimai, kuriuos jie vykdo, yra nemažų sumų. Šiuo metu kandidatų tikrai netrūksta, norėdami išlaikyti tinkamą darbo kokybę, darbuotojus kruopščiai atsirenkame“, – pasakoja specialistė.

Viktorija Steponavičiūtė, nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt vadovė, pabrėžia, kad ir kokiomis asmeninėmis savybėmis brokeris pasižymėtų, jo darbo sėkmė sunkiai įsivaizduojama be tinkamų pasirinktų darbo priemonių ir kanalų: „Ne paslaptis, kad šiais laikais nekilnojamojo turto daugiausia ieškoma internete, todėl brokeris turėtų efektyviai išnaudoti šį kanalą. Brokeriams teikiame paslaugą trijuose skelbimų portaluose, tarp kurių – lankomiausias nekilnojamojo turto portalas Aruodas.lt ir lankomiausias skelbimų portalas Skelbiu.lt. Parduodamo ar nuomojamo turto reklama ten, kur žmonės labiausiai ieško nekilnojamojo turto, gali būti sėkminga verslo pradžia ir pradedantiems brokeriams“.

Naudojantis lankomiausiais kanalais, per mėnesį kelių eurų už vieną skelbimą investicija gali garantuoti triženklį ar keturženklį uždarbį – tiek galima uždirbti sėkmingai pardavus vieną nekilnojamojo turto objektą.

Vilioja vienais didžiausių atlyginimų

Šiuo metu darbo skelbimų portale CVbankas.lt yra apie 40 darbo pasiūlymų nekilnojamojo turto srityje. Portalo vadovas T. Toleikis sako, kad NT agentūros darbuotojus vilioja itin patraukliais atlyginimais.

„Dažname darbo pasiūlyme žadamas atlyginimas nuo 1000 eurų, o nurodyta viršutinė atlyginimo riba kai kuriuose skelbimuose siekia net iki 7000 eurų. Apskritai, NT sritis išsiskiria tuo, kad darbdaviai didžiojoje dalyje skelbimų nurodo siūlomus atlyginimus – jie nurodomi net 72 proc. darbo skelbimų“, – sako T. Toleikis.

NT srities darbo skelbimai su pateiktais atlyginimais.

Capital Realty“ atstovė G. Valevičiūtė neslepia, kad tokios algos ne „lubos“ – yra ir uždirbančių daugiau. „NT brokeriai uždirba tiek, kiek pardavimų įvykdo. Geriausiųjų rezultatai siekia ir 10 000 eurų per mėnesį, ko samdomame darbe retai pasitaiko “, – algų aktualijas pasakoja ji.

J.Jankuvienė teigia, kad algų skelbimo tradicija susiklostė, nes taip lengviau pritraukti NT darbuotojus, tačiau perspėja, kad nurodomas atlyginimas tėra galimas – ne visi tiek uždirba, kiek žadama. „Mano manymu, tokios įmonės nori daugiau parodyti atlygio galimybes nei tikrąjį atlygį ir pritraukti daugiau potencialių verslo partnerių, nes dažniausiai NT brokeriai dirba už komisinį atlygį – gauna atlygį nuo sudarytų sandorių vertės. O kitoms pozicijoms darbdaviai turi nusistatę tam tikrą darbo užmokesčio biudžetą, tačiau jo viešai neskelbia dėl vienos priežasties – nenori atbaidyti tų kandidatų, kurie galbūt yra brangesni, bet turi darbdaviui reikalingą kompetenciją – taip darbdaviui lieka tiesiog daugiau laisvės deryboms“, – nurodo specialistė.

Jos žodžius patvirtina ir statistika. Pagal CVbankas.lt gyvenimo aprašymuose pateiktus atlyginimo duomenis, NT srities darbuotojai yra daugiausiai uždirbančių darbo sričių penketuke – vidutinis gaunamas jų atlyginimas pagal CVbankas.lt darbo ieškančiųjų statistiką siekia 866 Eur „į rankas”.

Personalo specialistė J.Jankuvienė nurodo, kad atlygis ir darbo pobūdis pritraukia labai skirtingus kandidatus. Nors atlygis ir nemažas, tačiau ir čia susiduriama su darbuotojų trūkumu. „Į NT brokerių poziciją kandidatuoja labai įvairūs žmonės: ieškantys papildomos veiklos ar norintys keisti profesinę veiklą, labai įvairaus amžiaus bei išsilavinimo. Kandidatų, kurie kandidatuotų patys, žinoma, trūksta, kaip ir visose kitose pozicijose. Dabar toks laikotarpis, kai surasti darbuotoją bet kokiai darbo pozicijai darosi vis sudėtingiau“, – apie darbo rinkos realijas kalba „Profesinių kontaktų” vadovė.