No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Nelogiškiausi darbuotojams keliami reikalavimai

Published:
Nelogiškiausi darbuotojams keliami reikalavimai

Darbdavys, planuodamas plėsti darbuotojų komandą, iš anksto apgalvoja, koks naujas žmogus turėtų būti, kad pritaptų kolektyve, gebėtų atlikti darbo užduotis, būtų naudingas įmonei. Darbdavių keliami reikalavimai yra normalus ir suprantamas dalykas. Tačiau pasitaiko ir tokių reikalavimų, kurie vertinami kritiškai ir, pasak darbuotojų, apskritai yra nelogiški ar netgi nereikalingi.

Dauguma darbuotojų mano, kad pats nelogiškiausias reikalavimas – kad ką tik baigęs mokslus asmuo turėtų darbo patirties. Tokios nuomonės laikosi apie 41 proc. darbo paieškos portalo CVbankas.lt apklausoje dalyvavusių darbuotojų ar darbo ieškančiųjų.

25 proc. respondentų teigia, kad darbdaviai neturėtų reikalauti iš kandidatų, kad šie mokėtų užsienio kalbų, jei darbe tokios žinios yra nereikalingos, nes įmonė veikia tik Lietuvos rinkoje ir su užsienio klientais ar partneriais netenka bendrauti. Darbuotojų nuomone, reikalavimas to, kas paskui nepanaudojama ar nereikalinga, tik apsunkina atranką.

Beveik penktadalis (16 proc.) CVbankas.lt apklausoje dalyvavusių asmenų mano, kad absurdiška, kai darbo skelbime darbdaviai įrašo, jog būsimieji darbuotojai turi būti įgiję tam tikros srities išsilavinimą, nors siūloma darbo sritis yra nespecifinė ir darbus gali atlikti įvairių sričių specialistai. Dar 9 proc. respondentų mano, kad konkrečios darbo patirties reikalavimas taip pat yra nelogiškas.

Likusieji beveik dešimtadalis apklausos dalyvių teigia, kad netgi nurodymas, kokių asmeninių savybių turėtų turėti darbuotojas, yra netinkamas, nes per vieną ar du pokalbius darbdavys negali šių savybių įvertinti ar nustatyti.

CVbankas.lt informacija