No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Netinkama nuotrauka gali sugadinti įspūdį apie kandidatą

Published:
Netinkama nuotrauka gali sugadinti įspūdį apie kandidatą

Darbo ieškantiesiems visuomet akcentuojama, kad siunčiant savo CV reikia pateikti išsamią, teisingą informaciją, kuri patrauktų darbdavį susidomėti būtent tuo kandidatu, kuri išskirtų ieškantįjį iš būrio kitų. Dažniausiai kalbama apie CV įrašus – apie tekstu pateikiamą informaciją, kuri turi būti parašyta taisyklingai ir logiška. Tačiau pamirštama vizuali kandidato informaciją darbdaviui – nuotrauka, kuri kartais gali netgi sugadinti idealų CV.

Vidutiniškai kas antras darbo ieškantysis savo CV pateikia su nuotrauka, rodo darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos darbuotojų apklausos rezultatai – nuotraukas prideda 58 proc. darbo ieškančiųjų, o nesiunčia 42 proc.

Tie, kurie darbdaviui pateikia tik tekstinę informaciją apie save, nurodo, kad pagrindinė priežastis, dėl kurios jie nesiunčia nuotraukos, yra požiūris, kad darbdaviai neturi rinktis pagal išvaizdą – tokios nuomonės laikosi beveik pusė (46 proc.) respondentų. Likusieji nurodo, kad nesiųsti nuotraukos su CV juos skatina kitos priežastys (31 proc.), tinkamos nuotraukos neturėjimas (21 proc.) arba nepasitikėjimas savo išvaizda ir nenoras, kad tai turėtų neigiamos įtakos darbdavio susidomėjimui kandidatu (2 proc.).

Dauguma CVbankas.lt apklausoje dalyvavusių darbo ieškančiųjų, kurie savo CV publikuoja su nuotraukomis, teigia, kad išsirenka oficialią ir neutralią nuotrauką (67 proc. respondentų). Tačiau likusieji respondentai pripažįsta, kad siunčia sau labiausiai patinkančią, naujausią arba tokią nuotrauką, kurioje patys sau gražiausiai atrodo. Yra ir tokių, kurie nuotraukos publikavimo nesureikšmina ir įkelia tokią nuotrauką, kuri papuola po ranka.

Patys darbdaviai pastebi, kad pasitaiko atvejų, kai nuotrauka sugadina įspūdį apie darbą norintį gauti asmenį. Dažniausias netinkamos nuotraukos variantas – kai matoma kokio nors vakarėlio aplinka, draugų kompanija ir pan. Tokiais atvejais darbdaviai vargu ar susidomi tokiu kandidatu, kad ir koks tinkamas jo CV. Pasak darbdavių, geriausia, kai CV pateikiama neutrali ir dalykiška asmens nuotrauka – tuomet kandidato savęs pristatymui tekstu neoponuoja jo vizuali informacija.

CVbankas.lt informacija