No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Norimas atlyginimas įvardijamas ne CV, o per darbo pokalbį

Published:
Norimas atlyginimas įvardijamas ne CV, o per darbo pokalbį

Darbdaviai ir darbuotojai pripažįsta, kad kuo daugiau abi pusės pateiktų informacijos apie siūlomą darbą ar savo lūkesčius, tuo paprastesnė būtų darbuotojų atranka ir darbo paieška. Ir vieni, ir kiti gaišta laiką, kai po kelis kartus susitinka su tais pačiais kandidatais, tačiau atrankai pasibaigus paaiškėja, kad, pavyzdžiui, darbdavio ir darbuotojo požiūriai dėl atlyginimo nesutampa. Atrodo, būtų paprasčiau, jei ir darbdaviai skelbime pateiktų, kokį atlygį siūlo, ir darbuotojai savo CV įvardintų, kokie jų finansiniai lūkesčiai. Tačiau tokie atvejai – itin reti.

Apie 65 proc. darbo paieškos portalo CVbankas.lt respondentų teigia, kad savo CV niekuomet nenurodo, kokį atlyginimą gauna šiuo metu. 24 proc. tokią informaciją pateikia tik kartais, nuolatos dabartinį atlyginimą pateikia tik apie 11 proc. darbuotojų.

Darbo ieškantieji nenurodo ne tik savo turimų pajamų, bet ir tų, kurių tikėtųsi naujame darbe. Beveik 60 proc. CVbankas.lt respondentų CV neįvardija, kokio atlygio norėtų per bandomąjį laikotarpį, dar 43 proc. nenurodo ir to atlyginimo, kurį norėtų gauti, pasibaigus bandomajam laikotarpiui.

Dauguma darbuotojų teigia, kad nenori savo CV darbdaviui atskleisti tikslesnių atlyginimo sumų, nes baiminasi save nuvertinti – galbūt darbdavys pasiūlytų didesnį atlyginimą, nei kandidatas pats įrašytų (46 proc. respondentų). Kiek daugiau nei trečdalis (37 proc.) apklausos dalyvių bijo nurodyti per didelę sumą ir mano, kad tokiu atveju apskritai prarastų galimybę dalyvauti atrankoje.

Apie 17 proc. darbuotojų atlyginimo sumų savo CV nenurodo dėl kitų priežasčių. Jų nuomone, atlyginimas yra derybų klausimas, kuriam įtakos turi ir kandidato savybės, ir darbo pobūdis, todėl nurodant konkrečią sumą nereikėtų riboti nei savęs, nei potencialių darbdavių. Tik bendraudamas akis į akį darbdavys gali nuspręsti, kokį tiksliai atlyginimą gali pasiūlyti konkrečiam asmeniui, o kandidatas gali įvertinti, kokio tiksliai atlygio norėtų už jam pavestus atlikti darbus.

CVbankas.lt informacija