No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Norint dirbti sau nebūtina steigti įmonės

Published:
Norint dirbti sau nebūtina steigti įmonės

Įvairūs gyventojų nuomonių tyrimai rodo, kad kas trečias lietuvis norėtų dirbti sau, bet daugelis net nebando įgyvendinti šios svajonės. Dažnai manoma, kad įkurti savo verslą – brangu, taip pat stabdo baimė sužlugti. Tačiau iš tiesų, turėti savo verslą gali kiekvienas. Tam nereikia didelių investicijų ir netgi nebūtina steigti įmonės.

Paprasčiausias būdas tapti verslininku - laisvai samdomas darbas, dar vadinamas freelancingu (angl. freelancing). Tai vieno žmogaus savarankiškai vykdoma komercinė veikla, pavyzdžiui, rašymas, vertimai, programavimas, renginių vedimas, projektų valdymas ir kt.

Nesusidūrusiems su laisvai samdomu darbu dažnai kyla klausimas, ar tokia veikla legali. Žinoma! Laisvai samdomi specialistai moka mokesčius, todėl turi visas socialines garantijas, kaip ir dirbantieji įmonėse. Be to, priklausomai nuo atliekamos veiklos, sumokami mokesčiai gali būti netgi mažesni nei tą patį darbą atliekant įmonėje. Tai skatina verslininkus rinktis laisvai samdomus specialistus.

„Mano darbo laikas adekvatus uždarbiui. Nebūna taip, kaip agentūroje, kuomet plušau visą mėnesį, kaip juodas jautis, o uždirbau – kiek visada. Jei dirbu labai daug – ir uždirbu labai daug, jei mažai uždirbu – vadinasi mažai dirbu ir turiu daug laisvalaikio“,- teigia grafikos dizainerė.

Jos nuomone, didžiausias laisvai samdomo darbo privalumas yra laisvė pačiai priimti sprendimus. Jai antrina ir organizacijų valdymo projektų vadovas Gražvidas Ž. Jis įsitikinęs, kad galimybė pačiam rinktis projektus, konkrečias veiklas ir daryti tai, kas įdomu tau yra neginčijamas freelancerio privalumas.
„Be to, nuolat įgyjama vis nauja patirtis, nes visi projektai skirtingi“,-pastebi Gražvidas Ž. Ir čia pat priduria, kad organizacijos, kaip ir žmonės yra skirtingos, jų „ligos“ yra labai įvairios. Todėl pasirinkę laisvai samdomo specialisto kelią susidursite su tam tikrais iššūkiais. Todėl itin svarbu turėti didelę asmeninę motyvaciją ir būti organizuotam, būtina patiems bendrauti su įvairiais klientais, spręsti kylančius nesklandumus bei tvarkyti savo finansus.

Nepaisant to, kalbinti specialistai sutinka, kad entuziazmas, pastangos, produktyvumas ir pasitenkinimas pasiektais rezultatais dirbant mėgstamą darbą gali padėti pasiekti neregėtas aukštumas.

Laisvai samdomo darbo privalumai:
- galimybė būti nepriklausomam;
- laisvas darbo grafikas;
- laisvas darbo vietos pasirinkimas;
- neribotas uždarbis;
- galimybė visapusiškai save realizuoti;
- galimybė įvairiapusiškai tobulėti.

Daugiau patarimų, nuo ko pradėti laisvai samdomą darbą, kaip gauti užsakymus, efektyviai dirbti, rasite čia

www.galiudirbtisau.lt