No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Nuotrauka gyvenimo aprašyme: reikalinga ar ne?

Published:
Nuotrauka gyvenimo aprašyme: reikalinga ar ne?

Ar reikėtų siunčiant CV darbdaviui pateikti ir savo nuotrauką? CV su nuotrauka atrodo informatyvesnis ar nesuteikia jokių privalumų? Gal kaip tik kiša pagalį į ratus – juk jei darbdaviui nepatiks išvaizda, gal jis į pokalbį išvis nepakvies?

Vidutiniškai aštuoni iš dešimties darbo ieškančiųjų siunčia CV su savo nuotrauka, atskleidė darbo portalo CVbankas.lt apklausos rezultatai. Paskutiniais metais CV su nuotraukomis skaičius išaugo – prieš dvejus metus savo CV su nuotraukomis siųsdavo vidutiniškai šeši iš dešimties darbo ieškančiųjų.

Tie, kurie siunčia CV su nuotrauka, laikosi nuomonės, kad tai nėra jokia slapta ar nepasiekiama informacija. Paskutiniais metais internete nevengiama publikuoti kartais netgi itin asmeninių nuotraukų, tad darbdavys tikrai suras internete, kaip atrodo kandidatas, jei tik tuo domėsis.

Nuotraukos nesiunčiantieji mano, kad darbdavys turi gilintis ne į išvaizdą, o kreipti dėmesį į pateiktus CV duomenis ir žiūrėti, ar kandidatas tinka kaip darbuotojas pagal savo kvalifikaciją, išsilavinimą ar patirtį.

Dauguma darbuotojų (apie 70 proc.) sako, kad su CV siunčia oficialią ir neutralią nuotrauką. Tačiau apie ketvirtadalis sako, kad išsirenka jiems labiausiai patinkančią, kurioje gražiausiai atrodo, arba pačią naujausią nuotrauką. Beveik dešimtadalis nesureikšmina šio fakto ir siunčia pirmą po ranka papuolusią nuotrauką. Tokiais atvejais nuotraukos dažniausiai būna netinkamos ir gali netgi sugadinti įspūdį apie kandidatą.

Ieškant darbo, CV su nuotrauka ar be jos greičiausiai nenulemia, priimti žmogų į darbą ar ne, tačiau CV su netinkama nuotrauka (pavyzdžiui, kurioje matyti vakarėlio, klubo ar kt. aplinka ir pan.) gali paskatinti darbdavį nekviesti kandidato į pokalbį, net jei šis pagal pateiktą tekstinę informaciją atrodo tinkamas. Todėl rekomenduotina CV publikuoti tik neutralias ir oficialias nuotraukas, o tokių neturint nuotraukų nedėti išvis.

CVbankas.lt informacija