Pagal ką darbdaviai renkasi darbuotojus?

Published:
Pagal ką darbdaviai renkasi darbuotojus?

"Kai dalyvavau pokalbiuose dėl darbo, darbdavys mane rinkosi pagal patirtį (nors buvo teigiama, kad patirtis nieko nereiškia, nes mano srities rinka nuolat keičiasi), pagal išvaizdą (nors man buvo pasakyta, kad aš per graži sėdėti prie kompiuterio – turėčiau bendrauti su klientais), pagal balsą (buvo tokių, kuriems neįtiko mano tartis, anot jų, esu netinkama bendrauti su klientais", – tokių pasipiktinusių darbo ieškančiųjų ne vienas. Kandidatai nebežino, kas yra pagrindinis dalykas priimant žmones į darbą.

Norint išsiaiškinti, kokie yra esminiai atrankų kriterijai, darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktoje darbuotojų apklausoje buvo klausiama, pagal ką darbdaviai šiuo metu renkasi darbuotojus. Nieko nestebina, kad vienas pagrindinių atrankos kriterijų yra turima darbo patirtis. Tačiau yra ir kitų aspektų, iš kurių kai kurie – itin netikėti, apie kuriuos gali pagalvoti ne kiekvienas darbo ieškantysis.

Pasak darbuotojų, darbdaviai renkasi darbuotojus pagal tai, kiek jiems už atliktą darbą gali mokėti. Jei taupo, renkasi jaunus ir mažiau patyrusius, jei gali mokėti didesnius atlyginimus, kandidatams kelia daugiau reikalavimų ir renkasi aukštesnės kvalifikacijos darbuotojus.

Darbuotojai atsirenkami ir pagal tai, kokį įspūdį apie save sudaro pokalbio metu, kaip sugeba save pristatyti, parduoti savo idėjas, pateikti motyvaciją, įtikinti, kad yra geriausi kandidatai.

Gana netikėta, kad darbdaviai, CVbankas.lt respondentų nuomone, renkasi darbuotojus pagal iškalbą. Šį kriterijų kaip vieną iš svarbesnių nurodo nemaža dalis apklausos dalyvių.

Nors darbdaviams svarbiausia surasti gerą specialistą, tačiau didelė dalis respondentų teigia, kad darbdaviai didelį dėmesį kreipia į kandidato išvaizdą. Žvelgiant darbuotojų akimis atrodo, kad darbdaviai vertina itin subjektyviai, kad jiems svarbu kandidatų grožis, kad išvaizda netgi svarbesnė už įgūdžius ir kompetenciją. Tačiau patys darbdaviai mano, kad išvaizda svarbi tik tiek, kad kandidatai būtų tvarkingi, nes priimti į darbą jie reprezentuos įmonę.

CVbankas.lt apklausos dalyviai taip pat teigia, kad rekomendacijos ir pažintys – ne paskutinėje vietoje, kai ieškoma darbo. Darbdaviai yra linkę atsižvelgti į pažįstamų asmenų nuomonę ar nepažįstamų asmenų rekomendacijas, kai ruošiasi priimti naują darbuotoją.

Išanalizavus apklausos rezultatus matyti, kad darbo ieškantieji beveik nemini išsilavinimo kaip svarbaus atrankos dėl darbo kriterijaus.

CVbankas.lt informacija