No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

PAGRINDINĖS KLAIDOS PILDANT CV

Published:
PAGRINDINĖS KLAIDOS PILDANT CV

Ar susimąstėte, kokią įtaką darbo paieškai turi CV struktūra, informacijos pateikimas joje bei pats CV turinys? Jūs galite būti tikrai geras specialistas ar tinkamas darbuotojas, tačiau potencialus darbdavys gali atmesti Jūsų CV. Ką daryti, kad to išvengtumėte ir kas svarbiausia, kad išsiskirtumėte iš kitų ir būtumėte pastebėta(s)?!


10 pagrindinių klaidų, kurių reikėtų vengti rašant CV:


  1. Pirmoko stilius. Jei įgavote žinių, patirties mokydamiesi, dirbdami, tai turi atsispindėti ir Jūsų CV. Pagrindiniai dalykai: informacija turi būti struktūrizuota, išlaikytas vienodas stilius, vartojama taisyklinga kalba (ta, kuria prašoma pateikti CV, arba ta, kuria pateiktas darbo skelbimas). Patogiausias ir užtikrintas būdas, kad Jūsų CV butų struktūriškai tvarkingas, yra CV pildymas CV Banko duomenų bazėje, kur vėliau lengvai galėsite atsispausdinti savo CV arba tiesiogiai kandidatuoti į įvairias darbo pozicijas (skelbiamas ne tik CV Banko sistemoje).
  2. Datų vengimas. Dažnai žmonės, rašydami CV, mini kompanijas, kuriose dirbo ar dirba, tačiau nenurodo datų. Tai klaidingas požiūris! Darbdaviui tikrai kils klausimų ir abejonių, darbdavys gali iš karto atmesti tokį CV. Patartina nurodyti mokslų/ darbų/ kursų ir pan. metus ir mėnesį.
  3. Blogi buvusių darbų prisiminimai. Niekuomet neminėkite, kodėl Jus atleido iš pareigų (nebent Jūsų to prašys). Taip pat neminėkite konfliktų su kolegomis, viršininku ir pan. Tarkim - “Mano darbas būtų sėkmingesnis, jei visi kiti darbuotojai laiku vykdytų savo pareigas”. Patartina iš viso vengti neigiamybių.
  4. Per daug asmeninės informacijos.Venkite per daug detalizuoti savo asmeninę informaciją, tarkim, kiek turite vaikų, kiek jiems metų, kada mėgstate pietauti ir pan.
  5. Rašyti ne šūkius, o tikrus pasiekimus. Jei turite kuo pasigirti geriau rašykite ne ką darėte, bet ką padarėte. Tarkim, padidinote pardavimus 35%, įdiegėte gamybos apskaitos sistemą, subūrėte darnią specialistų komandą, kuri padidino įmonės apyvartą 20% ir pan. Nebijokite pasigirti, tačiau būkite sąžiningi!
  6. Darbo patirties kratinys. Jeigu daug kartų kardinaliai keitėte darbų kryptis, Jūsų CV atrodys kaip darbų kratinys. Šiuo atveju geriausia grupuoti darbo patirtį, pvz., pirmiausia rašant darbus, susijusius su pardavimu, vėliau su gamyba. Žinoma, svarbiausia, kad akcentuotumėte tą darbo patirtį, kuri tiesiogiai Jums pravers naujame darbe, tačiau tai nereiškia, kad mažiau svarbius darbus reikėtų pamiršti. Juos verta minėti, kad išvengti laiko spragų Jūsų karjeroje.
  7. Per ilgas CV. Nepamirškite, kad Jūsų CV turi tilpti 1-2 lapuose, net jei Jūsų darbo stažas apie 20-30 metų.
  8. Aplaidumas, netvarkingumas. Dažnai žmonės taip skuba susirasti darbą, kad pamiršta paprasčiausius tvarkingumo dalykus. Tai, kad siųsite savo CV ant raudono ar žalio popieriaus, tikrai neprivers darbdavio atkreipti į Jus dėmesį, nebent atkreips dėmesį Jums nepalankia kryptimi. Pirmas įspūdis labai svarbus!
  9. Kuo daugiau, tuo tikrai ne geriau. Suprantama, kad žmonės nori surasti darbą kiek įmanoma greičiau, tačiau nebus nieko gera, jei asmuo siųs savo CV visiems darbdaviams iš eilės. Pirmiausia reikia apsispręsti, kokio darbo ieškote! O radus skelbimą privalu įvertinti, ar Jūsų patirtis ir žinios atitinka skelbime išvardytus reikalavimus.
  10. Nesiųskite vieno CV. Jei pritaikėte anksčiau aptartus punktus, nepamirškite, kad CV geriausia siųsti su motyvacijos laišku. Būtent motyvacijos laiške galite nurodyti, kokiai darbo pozicijai skirtas CV bei kodėl Jūs tinkamas šiai darbo pozicijai! Neverskite darbdavių spėlioti, geriau kad iš anksto viskas būtų kuo aiškiau.

SĖKMĖS!!!


CV Bankas