No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Papildomas darbas – galimybė išgyventi sunkmetį

Published:
Papildomas darbas – galimybė išgyventi sunkmetį

Atėjus sunkmečiui ir mažėjant atlyginimams, vis labiau populiarėja papildomo darbo paieška ir pasiūla. Darbuotojai ieško galimybių padirbėti daugiau ir prisidurti prie atlyginimo, nedirbantieji tikisi gauti papildomų lėšų pragyvenimui,o darbdaviai naudojasi proga ir ieško kelias valandas galinčių dirbti ar tik konkretų sutartą darbą atlikti norinčių darbuotojų.
Darbo paieškos portale CVbankas.lt maždaug prieš mėnesį atsiradusi “Papildomo darbo” skelbimų kategorija, pasak projekto vadovo T. Toleikio, itin populiari. Per mėnesį skelbimų skaičius buvo perkopęs tūkstantį, šiuo metu yra kiek daugiau nei 800 skelbimų. Skelbimai apie ieškomą papildomą darbą sudaro apie 80 proc., apie siūlomą darbą – beveik 20 proc. visų pasiūlymų. Matyti, jog šiuo metu gyventojams aktualus papildomas darbas, kuris leistų gauti papildomų pajamų.
Skelbimuose žmonės daugiausia nurodo, kad ieško darbo, kuris truktų kelias valandas vakarais arba kad galėtų atlikti jį namie. Populiariausios yra auklių, statybininkų, pagalbinių darbuotojų, vertėjų ir buhalterių kategorijos – jose daugiausia skelbimų apie ieškomą darbą. Tačiau pasitaiko ir neeilinių pasiūlymų: skelbimuose siūloma už atlygį rytais pavedžioti šunį, nuimti, išplauti, sutvarkyti ir vėl pakabinti užuolaidas, paburti Taro kortomis, suorganizuoti proginį vakarą ar sukurti renginio scenarijų ir pan.
O darbdaviai daugiausia ieško įvairių prekių ar paslaugų konsultantų – tokie skelbimai sudaro penktadalį visų, kuriuose siūlomas papildomas darbas. Dažniausiai tokie pasiūlymai garantuoja laisvą ar bent jau derinamą darbo grafiką, o gaunamas atlyginimas priklauso nuo pastangų ir asmeninių pardavimų. Tačiau pasitaiko ir neįprastų skelbimų, pavyzdžiui, ieškomas žmogus, kuris kiekvieną rytą galėtų nuvežti vaiką iš namų į mokyklą ir pan.
Remiantis CVbankas.lt skelbimų informacija matyti, jog šiuo metu laikas darbuotojams blogesnis nei darbdaviams: darbo ieškoma labiau nei siūloma. Gyventojai ryžtasi be nuolatinio darbo dar dirbti papildomai, kad jų gaunamos pajamos būtų bent šiek tiek didesnės.