No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Patarimai vadovui II

Published:
Patarimai vadovui II

Vadyba yra kontaktavimas su žmonėmis savo komandoje. Taigi, kaip efektyviai vadovauti komandai? Žinoma, pasitelkiant bendrąsias žinias. Štai kelios pagrindinės taisyklės, padėsiančios vystyti vadybos įgūdžius, kurie yra tikrai svarbūs. 

Galutinių terminų valdymas

Niekas nebus laimingas, jei tavo komanda turės lakstyti aplink, paskutinę minutę, norėdami spėti užbaigti projektą. Vadovaukitės šiais patarimais, norėdami sumažinti stresą visiems, kovojant su galutiniais terminais.
1.Pažadėk tik tai, ką realiai gali įvykdyti. Nenustatyk terminų, kurių žinai, kad neįvykdysi. Žadėk tik tai, ką gali padaryti ir ką galėsi užbaigti laiku.
2.Nustatyk aiškius tikslus. Kai žinai, ką reikia padaryti, tampa aiškiau, kaip ir kada tai daryti. Užrašyk tikslus ant popieriaus ir įsitikink, kad visi gautų po kopiją.
3.Suorganizuok komandą. Daugelis tavo darbuotojų, turi unikalias stipriąsias puses ir pasiruošimą, kas padaro juos puikiais padėjėjais skirtinguose projektuose. Surink komandą, kuri turi reikiamus įgūdžius atlikti darbą.
4.Paskirstyk darbus. Išskirstyk darbus darbuotojams taip, kad niekas nebūtų perkrautas ir projektas galėtų sėkmingai veikti.
5.Sukurk etapus. Sukūrus etapus (gaires) sau ir savo komandai, bus lengviaus stebėti progresą, kai pasieksite kiekvieną iš etapų.
6.Vadovaukitės atvira komunikacija. Kiekvienas turi būti informuotas apie projekto statusą, norint užtikrinti, kad jis bus įgyvendintas laiku.
7.Padaryk tai teisingai iš pirmo karto. Planavimas į priekį apsaugos nuo nekokybiško produkto. Kai reikia ką nors perdaryti iš naujo, kainuoja ne tik kliento pinigus, bet ir, tikėtina, ateities verslo galimybes.
8.Išlik organizuotas. Organizuotumas padės nešvaistyti laiko ieškant svarbių dokumentų ir informacijos.
9.Įsitikink, kad lūkesčiai yra aiškūs. Įsitikink, kad kiekvienas komandos narys žino savo atsakomybes. Tai padės sutaupyti laiko ir nepražiopsoti užduočių.
10.Sukurk planą. Sujung savo tikslus ir etapus į išsamų planą, kad galėtum susitvarkyti su bet kokiu, tau duotu projektu. Taip tu žinosi, kad nenukrypsti nuo tvarkaraščio ir visi tavo darbuotojai žinos, kaip ir kada viskas turėtų būti padaryta.