No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Patarimai vadovui IV

Published:
Patarimai vadovui IV

Vadyba yra kontaktavimas su žmonėmis savo komandoje. Taigi, kaip efektyviai vadovauti komandai? Žinoma, pasitelkiant bendrąsias žinias. Štai kelios pagrindinės taisyklės, padėsiančios vystyti vadybos įgūdžius, kurie yra tikrai svarbūs. 

Savęs vadyba

Būti geru vadybininku reiškia ne tik drąsinti kitus žmones veikti, bet ir valdyti save patį.

1.Būk pasiekiamas. Netūnok savo ofise visą dieną – išeik ir lankyk savo darbuotojus. Leisk jiems žinoti, kad jie visada gali kreiptis į tave dėl problemų ar kitų svarbių klausimų.
2.Būk atviras konstruktyviai kritikai. Tai ne visada bus tai, ką tu nori girdėti, bet konstruktyvios kritikos išklausymas suteiks tau galimybę mokytis ir tobulėti iš savo klaidų.
3.Prisiimk atsakomybę. Buvimas vadovu yra visų tavo valdomų dalykų atsakomybių prisiėmimas, ne tik savo paties darbų.
4.Suprask, kad visada yra vietos tobulėjimui. Nesvarbu, koks geras manai esąs, tavo darbas visada gali būti atliktas geriau. Visada būk pasiryžęs mokytis.
5.Gerink savo įgūdžius. Mokymasis yra viso gyvenimo procesas. Tu niekada nebūsi per senas lankyti paskaitą ar paklausti bendradarbio pagilinti tavo žinias.
6.Dalykus paaiškink paprastai. Nenaudok skambių frazių ar techninio žargono vien tam, kad skambėtum protingiau ir padarytum įspūdį kitiems. Tavo darbuotojai geriau supras ir atliks darbą jei paaiškinsi paprastai ir aiškiai, tai, ko reikia.
7.Geriau pamokyk, o ne įsakinėk. Tu gal ir esi vadovas, bet neprivalai būti įsakmus. Tau geriau seksis jeigu savo pageidavimus išreikši taktiškiau.
8.Įtrauk savo darbuotojus į planavimą. Nedaryk iš savo darbo didžiausios paslapties; leisk savo darbuotojams žinoti, kas vyksta ir kokio indėlio tikimasi iš jų.
9.Žinok savo pavaldinių darbus. Tu nenori būti pagautas išmanant mažiau apie jo darbą.
10.Būk lankstus. Gerai būti tvirtu dėl to, ko tu tikiesi, bet leisk lankstumo dėl to kaip tai yra atliekama.
11.Palaikyk reguliarų grįžtamąjį ryšį. Tavo darbuotojai ir vadovai gali suteikti vertingos informacijos, kaip pagerinti tavo rezultatus. Naudokis tuo savo privalumui.
12.Žinok savo ribas. Tu negali būti visur ir daryti visko tuo pačiu. Žinok savo laiko ir galimybių ribas ir pasakyk “ne” dalykams, kurių žinai, kad negalėsi padaryti.