Patarimai vadovui VI

Published:
Patarimai vadovui VI

Vadyba yra kontaktavimas su žmonėmis savo komandoje. Taigi, kaip efektyviai vadovauti komandai? Žinoma, pasitelkiant bendrąsias žinias. Štai kelios pagrindinės taisyklės, padėsiančios vystyti vadybos įgūdžius, kurie yra tikrai svarbūs. 

Finansų ir resursų valdymas

Ar tu esi verslo savininkas ar vadybininkas, išlikti aukščiau materealaus turto yra būtina sėkmei. Šie patarimai padės nepasimesti.

1.Nusistatyk realų biudžetą. Optimizmas yra gerai, tačiau neplanuokite išleisti daugiau, negu žinote, kad galite. Planuojant nepamirškite galimų ekstremalių ir nenumatytų atvejų.
2.Mažink išlaidas ten, kur svarbiausia. Netaupyk tik šiam momentui. Įsitikink, kad tavo taupymas ilgainiui atsipirks. Ieškant kompromisų kokybės sąskaita, vėliau gali kainuoti taisymą ir keitimą.
3.Leisk tik tada, kai tai būtina. Neleisk jeigu tau to nereikia. Kiekviena sutaupyta dalelė didina tavo pelną.
4.Susirask alternatyvų finansų šaltinį. Kartais net ir sėkmingiems verslams reikia trupučio pagalbos. Verslo paskolos ir investuotojai gali padėti atėjus sunkesniems laikams.
5.Laikykis savo kontraktų. Ne tik užsitarnausi klientų pagarbą bet ir išvengsi teisinių karų, kurie gali rimtai išsunkti finansiškai.
6.Įsitikink, kad darbuotojams yra gerai atlyginama. Darbuotojai nusipelno buti apdovanoti už sunkų darbą. Įsitikink, kad taviškiams yra gerai kompensuojama už jų laiką ir jie bus produktyvesni ir laimingesni atėję į darbą.
7.Išmok padaryti daugiau su mažiau. Kokybė daug svarbiau už kiekybę, taigi atlik darbą teisingai.
8.Paskirstyk įrangą protingai. Būtų gerai jei visi darbuotojai turėtų naujausią ir brangiausią įrangą, tačiau biudžetas dažnai neleidžia tokio malonumo. Įsitikink, kad darbuotojai, kuriems reikia įrankių labausiai, turėtų priėjimą prie jų.
9.Investuok į patikimas technologijas. Tai nebūtinai reiškia naujausias technologijas, bet tai, ko tavo ofisui reikia, atlikti darbą efektyviai.
10.Atsinaujink, kai tai būtina. Pasenusios įrangos ir programų naudojimas gali labai sulėtinti tavo veiklą. Atsinaujink, kai tai atrodys prasminga, kad neliktum konkurentų užnugaryje.
11.Nešvaistyk. Kiekvienas popieriaus lapas, sąvaržėlė ar rašiklis yra išlaidos tavo biudžetui. Naudok medžiagas protingai ir nešvaistyk jų dėl skubotumo ar neatsargumo.