No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Pokalbis telefonu – pirmas žingsnis link svajonių darbo

Published:
Pokalbis telefonu – pirmas žingsnis link svajonių darbo

Klystate, jei manote, kad pokalbis telefonu yra tik maža detalė darbuotojo atrankos procese – jo metu vadovas ar atrankų specialistas susidaro pirmą įspūdį apie potencialų darbuotoją. Taigi, kaip galima dar nesusitikus su darbdaviu palikti jam gerą įspūdį?

Pasiruošimas pokalbiui

Labai svarbu tinkamai pasirengti pokalbiui: surinkti informaciją apie įmonę, išsikelti pokalbio tikslą ir pasiruošti tinkamus klausimus. Vienas paprasčiausių ir greičiausių būdų gauti reikiamą informaciją – internetas. Įmonės puslapyje bei straipsniuose apie ją reikėtų atkreipti dėmesį į informaciją apie jos veiklą, svarbiausius pasiekimus, siūlomus produktus ar paslaugas.

Taip pat svarbu pasidomėti ir pačia pozicija: kokios yra pagrindinės atsakomybės, būtini reikalavimai ir privalumai, ką darbuotojui siūlo pati įmonė. Turint šią informaciją, bus lengva suformuluoti tinkamus klausimus. Taip darbdavys supras, kad potencialus darbuotojas yra rimtai nusiteikęs, pasiruošęs dirbti ir atsakingas.

Pokalbio metu

Kalbantis su darbdaviu gali prireikti trumpai prisistatyti, todėl privalu iš anksto pasiruošti atsakyti į klausimus apie baigtas studijas, savo sugebėjimus bei pageidavimus. Atsakant į klausimus, nepamirškite akcentuoti tai, kas labiausiai atitinka pozicijai taikomus reikalavimus (tai sužinosi pasiruošimo metu). Nereikėtų bijoti girtis, tačiau nepersistenkite. Patartina prisistatymą pasirepetuoti iš anksto, su draugu, šeimos nariu ar tiesiog vienam.

Be viso to, svarbi ir aplinka, kurioje vyksta pokalbis. Jeigu paskambinus darbdaviui yra sunku kalbėti, nes aplinka triukšminga, nėra galimybės užsirašyti, ar dėl kitų priežasčių sudėtinga palaikyti pokalbį, patartina paprašyti darbdavio galimybės jam perskambinti kitu laiku.

Kalbant telefonu pravartu turėti savo CV prieš akis, tai padės lengviau susiorientuoti klausimuose bei pateikti informaciją. Ir žinoma reikia nepamiršti šypsotis (taip, tai girdisi).

Apsilankykite www.misija-darbas.lt svetainėje – ten rasite daugiau patarimų ir praktinių užduočių, kurios padės geriau pasiruošti darbo paieškai. Sėkmės!