No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Svarbu ne vaikytis prestižo, o suprasti, kokio darbo iš tikrųjų nori

Published:
Svarbu ne vaikytis prestižo, o suprasti, kokio darbo iš tikrųjų nori

Vieni darbai ir mokslo šakos visuomenės laikomi perspektyvesniais, paklausesniais, kiti ne tokie patrauklūs, vieni darbuotojai uždirba mažiau, kiti – daugiau. Nors tokie požiūrio standartai dar dažni ir įprasti, tačiau patys darbuotojai, rinkdamiesi darbo sritį, teigia ir pataria, kad nereikia vertinti darbo srities perspektyvų tik iš girdimų nuomonių arba mokamo atlyginimo sumų.

Iš darbo paieškos portalo CVbankas.lt darbuotojų gyvenimo aprašymų statistikos duomenų matyti, kad yra kelios darbo sritys, kuriose dirbantys asmenys uždirba daugiausiai. Didžiausius atlyginimus gauna kompiuterių / IT / interneto, teisės, eksporto, finansų, žmogiškųjų išteklių, inžinerijos bei telekomunikacijų sričių darbuotojai. Vos truputį mažesni atlyginimai mokami dirbantiesiems energetikos, organizavimo / valdymo, elektronikos / technologijų, logistikos / transporto srityse.

Portale CVbankas.lt užsiregistravusių darbuotojų atlyginimų statistikos duomenys rodo, kad šiuo metu mažiausią atlygį už darbą gauna tie, kurie dirba klientų aptarnavimo, prekybos bei socialinės rūpybos srityse. Skirtumas tarp didžiausio ir mažiausio mokamo atlyginimo yra apie 40–45 proc., o vidutiniai atlyginimai, palyginti pagal darbo sritis, skiriasi iki 20 proc.

Patys darbo ieškantieji įvardija keletą darbo sričių, kurios, jų nuomone, šiuo metu perspektyviausios: IT ir internetas, medicina, ypač stomatologija ir farmacija, transportas ir logistika, eksportas. Tačiau tie patys CVbankas.lt respondentai mano, kad tiek ieškantieji darbo, tiek norintieji studijuoti ir rinkdamiesi studijų sritį asmenys neturėtų vaikytis perspektyvių ar visuomenės labiau vertinamų, prestiziškesnėmis laikomų specialybių. Darbdaviai dažniausiai ne darbo sričiai apibrėžia atlyginimo ribas, o vertina pagal patį darbuotoją bei jo sugebėjimus. Pasak darbo ieškančių asmenų, reikia sugebėti suprasti, kokį darbą tikrai nori dirbti, atmetus perspektyvas, galimo atlyginimo sumą ir pan. Tik studijuojant arba dirbdant toje srityje, kuri individualiai tinka, galima tapti tikru savo srities specialistu ir mėgautis dirbamu darbu.

CVbankas.lt informacija