No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Šventės darbe – būtinybė ar prasimanymas?

Published:
Šventės darbe – būtinybė ar prasimanymas?

Šventės darbe – būtinybė ar prasimanymas?

Ar savo darbovietėje minite gimtadienius, įvairias šventes, ar turite įmonės tradicijų, kurių laikomasi nuo įmonės gyvavimo pradžios? Į kokią įmonę labiau norėtumėte įsilieti – į tokią, kurioje nepamirštamos svarbios progos, ar tokią, kur dėmesio asmeninėms šventėms neskiriama?

Apie 70 proc. darbuotojų teigia, kad jų įmonėse švenčiamos šventės, minimos įvairios progos, rodo darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos apklausos rezultatai. 50 proc. iš jų pripažįsta, kad minėjimai tik simboliniai, 20 proc. teigia, kad darbe mini ne tik gimtadienius, sukaktis, svarbesnes šventes, bet ir išvyksta į bendras ekskursijas, keliones ir pan.

Daugumos CVbankas.lt respondentų nuomone, tokios išvykos ir progų minėjimai darbe yra labai reikalingi, tam tikrais atvejais netgi būtini. Bendri renginiai, išvykos suvienija žmones bendrai veiklai, motyvuoja kokybiškam darbui. Švenčiant ir bendraujant pakeitus aplinką neretai atrandama bendrų iki tol nepastebėtų interesų, labiau susipažįstama su kolegomis, kurie ne darbo aplinkoje galbūt yra visai kitokios asmenybės, nei įprasta matyti darbe.

Apklausos dalyvių nuomone, asmenys, darbe praleidžiantys trečdalį ar daugiau laiko, būtinai turi pabendrauti ir susipažinti neformalioje aplinkoje. Taip sutvirtėja kolektyvas, tarpusavio santykiai, todėl gali būti daugiau harmonijos, vieniems kitus lengviau suprasti, dėl to darbas pasidaro produktyvesnis.

Nors dauguma mano, kad su kolegomis minimos įvairios progos ir šventės yra tinkamas sprendimas, tačiau dalis respondentų pripažįsta, kad tokių švenčių neturėtų būti per daug. Pasak jų, kai kurie darbuotojai turi šeimas, tad šventimas su kolegomis būtų nesąžininga artimųjų atžvilgiu ar netgi galėtų kelti asmeninių barnių.

Taip pat yra dalis darbuotojų, kurie įsitikinę, kad kolegos yra susiję darbo santykiais ir jų asmeninti nereikėtų. Pasak šių darbuotojų, draugystė gali netgi trukdyti darbui ar karjerai.

CVbankas.lt informacija