No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

TOP 10 specialybių, kurių absolventai ieško darbo

Published:
TOP 10 specialybių, kurių absolventai ieško darbo

„Devynis kartus pamatuok, o dešimtą kirpk“, taip moko liaudies išmintis, todėl prieš nusprendžiant, kokią profesiją rinktis, verta pasidomėti darbo rinkos realijomis ir likimo brolių perspektyvomis. Karjeros portalas CVbankas.lt pateikia dešimties išsilavinimo sričių, kurias šiemet baigę absolventai dažniausiai ieško darbų, sąrašą.

Sąrašo viršuje – socialinių mokslų atstovai: vadybos ir verslo administravimo (7,7 proc. nuo visų gyvenimo aprašymų), ekonomikos (4,7 proc.) ir teisės (3,1 proc.). Ir nekeista – Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, praėjusiais metais šalies aukštosiose ir aukštesnėse mokyklose socialinius mokslus studijavo per 50 tūkst. studentų.

„Didelis absolventų skaičius tam tikrose kategorijose lemia tai, jog pasibaigus mokslo metams į darbo rinką plūsteli daugiau tų sričių absolventų. Natūralu, kad tarp šių profesijų atstovų užverda konkurencinė kova dėl darbo vietų pagal išsilavinimą“, – pastebi Tomas Toleikis, CVbankas.lt vadovas.

Toliau sąraše rikiuojasi filologai (3 proc.), komunikacijos ir informacijos specialistai (2,7 proc.), informatikai (2,5 proc.), logistikos vadybininkai (2,3 proc.), medikai (2,3 proc.), viešojo administravimo specialistai (2,2 proc.) ir finansininkai (2,1 proc.).

„Iš gyvenimo aprašymų matome, kad didesnė dalis absolventų į darbo rinką įsilieja jau turėdami vienokios ar kitokios darbo patirties. Tokių buvo keturi penktadaliai. Įdomu tai, kad dažnu atveju patirtis nebūna susijusi su absolvento specialybe, tačiau vien patirties turėjimas parodo, kad jauni žmonės supranta darbo rinkos realijas ir siekia įgyti vertingos patirties dar iki studijų baigimo“, – sako portalo CVbankas.lt vadovas.

Visas sąrašas:

Darbdaviams reikėtų pasiruošti, kad darbo patirtį sukaupęs absolventas tikisi uždirbti daugiau nei jo kolega be darbo patirties. Tie absolventai, kurie nurodę turintys patirties, pageidauja gauti 507 Eur bandomuoju ir 668 po bandomojo, jau atskaičius po mokesčius. Tie, kurie neturi jokios patirties, vidutiniškai pageidauja gauti 397 Eur bandomuoju ir 539 Eur po bandomojo laikotarpio.

Kaip renkasi darbdaviai

Studijuodami padirbėję studentai nesuklydo – analizuojant CVbankas.lt darbo skelbimus aiškėja, kad darbdaviai prioritetą teikia ne išsilavinimui, bet darbo patirčiai, todėl mokslus ir darbą derinę absolventai įgauna pranašumą darbo rinkoje.

Konkretus išsilavinimas kaip reikalavimas nurodomas 40 proc. darbo skelbimų (Skelbimai, kuriuose reikalaujama išsilavinimo): iš jų 70 proc. prašoma aukštojo išsilavinimo, 20 proc. aukštesniojo ar kolegijos, o 10 proc. – profesinio. O konkreti darbo patirtis kaip reikalavimas nurodomas net 60 proc. darbo skelbimų (Skelbimai, kuriuose reikalaujama patirties). Studijų metais nesidarbavusiems T. Toleikis siūlo nenukabinti nosies ir teigia, kad jų darbo perspektyvas lemia ne tik individualios pastangos, bet ir situacija konkrečioje profesinėje srityje.

„Galima teigti, kad darbdavių požiūris į jaunus specialistus priklauso nuo darbuotojų pasiūlos darbo rinkoje: jei darbdavys gali labai lengvai rasti patyrusius darbuotojus, jo susidomėjimas nepatyrusiais specialistais bus mažas. Tačiau jei darbuotojus surasti sunku, darbdaviai neišvengiamai priversti ieškoti galimybių, kaip užsiauginti specialistus patiems“, – jaunųjų specialistų darbo perspektyvas brėžia CVbankas.lt vadovas. Skelbimai, kuriuose darbdaviai nurodę, jog darbuotojas gali būti ir studentas.

Iš viso portale CVbankas.lt užsiregistravo daugiau nei 10 tūkst. absolventų, šiemet baigusių studijas.

Visi CVbankas.lt skelbimai.