No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Trečdalis darbo automobilį naudoja tik asmeniniams reikalams

Published:
Trečdalis darbo automobilį naudoja tik asmeniniams reikalams

Darbdaviai kartais nurodo darbo skelbimuose, kad nuosavas automobilis būtų privalumas. Tačiau kai kuriems darbuotojams pasiseka – jiems įmonė skiria darbo automobilį ir leidžia naudoti jį ne tik darbo reikalams.

Apklausos rezultatai atskleidė, kad dauguma darbuotojų pasvajoja apie darbovietės jiems skirtą automobilį. Netgi 75 proc. CVbankas.lt respondentų teigia, kad norėtų turėti tik jiems skirtą įmonės automobilį, kurį galėtų naudoti ir darbui, ir asmeniniams reikalams. Apie 17 proc. apklausos dalyvių pasvajoja apie galimybę naudoti įmonės automobilį bent jau darbo reikalams. Likę beveik kas dešimtas darbuotojas nenorėtų naudotis įmonės automobiliu, nes mano, kad jiems būtų per daug atsakomybės.

Iš CVbankas.lt atlikto tyrimo matyti, kad šiuo metu vos kas ketvirtas darbuotojas naudojasi įmonės automobiliais. Iš šių darbuotojų 8 proc. turi transporto priemonę, skirtą asmeniškai jiems.

Netgi 33 proc. darbuotojų darbo automobilį naudoja tik asmeniniams reikalams. Tik darbui įmonės automobilį naudoja pusė apklausos dalyvių, ir darbui, ir asmeniniams reikalams sutvarkyti – beveik penktadalis apklausos dalyvių.

Taip pat matyti, kad daugiau kaip pusė darbdavių neprieštarauja, jei įmonės automobilis naudojamas ne tik darbui: netgi 60 proc. respondentų pasakoja, kad jiems leidžiama įmonės transporto priemonę naudoti jų pačių, o ne įmonės reikalams.

Kai įmonė skiria automobilį darbuotojui, dažniausiai apmoka remonto išlaidas (44 proc.) arba draudimą (25 proc.), skiria tam tikrą sumą degalams (19 proc.), o kai kuriems pasiseka taip, kad apmoka visą sumą, kurią darbuotojas išleidžia degalams (13 proc.).

CVbankas.lt informacija