No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Trūksta inžinerijos ir IT, o perteklius – teisės, pardavimų vadybos ir administravimo specialistų

Published:
Trūksta inžinerijos ir IT, o perteklius – teisės, pardavimų vadybos ir administravimo specialistų

Pasauliui vis labiau globalėjant, vis labiau besivystant įvairioms mokslo sritims, informacinėms technologijoms vis smarkiau smelkiantis į daugelį gyvenimo sričių, keičiasi ir darbo rinka. Anksčiau buvusios populiarios kai kurios darbo sritys ima užleisti populiariausiųjų ir paklausiausiųjų vietas naujesnėms, šiuolaikiškesnėms.

Darbo portalo CVbankas.lt atliktos apklausos rezultatai atskleidė, kad darbuotojai pastebi, jog kai kurios specialybės praranda savo pozicijas arba kad atsiranda naujų pareigybių, kurių anksčiau nebuvo, poreikis. Rinkos kaitą patys darbuotojai labiausiai sieja su technologijų integracija: kai kuriuos anksčiau rankiniu būdu atliekamus darbus keičia modernesnės technologijos, leidžiančios automatizuoti daugelį procesų.

Paklausti, kokių, jų nuomone, specialistų šiuo metu Lietuvoje yra pakankamai ar netgi per daug, dauguma portalo respondentų mano, kad tai teisės, pardavimų vadybos, administravimo ir sekretoriavimo specialistai (po 11-12 proc. respondentų). Taip pat apklausos dalyviams atrodo, kad šiuo metu šalyje yra apskaitos ir finansų, draudimo, marketingo ir reklamos, nekilnojamojo turto specialistų perteklius.

Paprašyti įvardinti, kokių sričių darbuotojų labiausiai trūksta, dauguma CVbankas.lt respondentų mano, kad šiuo metu tai inžinerijos ir mechanikos, IT ir kompiuterių (po 14 proc. respondentų), medicinos ir farmacijos (10 proc.), švietimo ir mokymų (8 proc.), elektronikos ir telekomunikacijų (7 proc.) specialistai.

Šiuo metu darbdaviai yra paskelbę daugiausia darbo pasiūlymų klientų aptarnavimo ir paslaugų bei pramonės ir gamybos, prekybos ir konsultavimo, inžinerijos ir mechanikos, pardavimų vadybos, statybos, vadovavimo ir valdymo, medicinos, sveikatos apsaugos ir farmacijos, kompiuterių, IT ir interneto sričių specialistams, rodo didžiausio darbo portalo CVbankas.lt skelbimų statistika. Mažiausiai darbo pasiūlymų šiuo metu pateikiama teisės, eksporto, žiniasklaidos ir viešųjų ryšių, nekilnojamojo turto, dizaino ir architektūros, žemės ūkio ir žuvininkystės sričių atstovams.

CVbankas.lt informacija