No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Universitetinis ar profesinis išsilavinimas?

Published:
Universitetinis ar profesinis išsilavinimas?

Ar būtina turėti aukštosios mokyklos diplomą, kad būtum geras darbuotojas? Ar universitetinis išsilavinimas turi pranašumų prieš profesinės mokyklos išsilavinimą? Gal svarbu ne diplomas, o paties asmens gebėjimai?

Trečdalis darbo paieškos portalo CVbankas.lt respondentų nedvejodami teigia, kad universitetinis išsilavinimas geriau nei profesinės mokyklos. Jų nuomone, kuo prestižiškesnės mokyklos išsilavinimas turimas, tuo geriau. Pasak šių respondentų, aukštąsias mokyklas baigę darbuotojai turi pirmenybę prieš baigusiuosius ne aukštąsias mokyklas, nors tai nebūtinai nurodo žmogaus patirtį ir norą tobulėti.

Kitas trečdalis CVbankas.lt apklausoje dalyvavusių asmenų teigia, kad universitetinis išsilavinimas nėra geriau už profesinės mokyklos. Pasak jų, universitetuose dažniausiai įsigilinama į teorines žinias, o profesinėse mokyklose daugiausia mokomasi praktikos, todėl neretai profesines mokyklas baigę asmenys yra pranašesni – įsidarbinę jie jau gali taikyti savo žinias praktiškai, jiems reikia mažiau mokytis ir gilintis.

Likusieji CVbankas.lt respondentai neįžvelgia itin didelių skirtumų tarp universitetinio ir profesinio išsilavinimo ir teigia, kad vertinant būtina atsižvelgti į konkrečią darbo sritį. Jų nuomone, daugiausia priklauso nuo asmens gabumų, sugebėjimuų, talento – kartais darbuotojai su aukštuoju išsilavinimu mažiau sugeba, o turintieji profesninės mokyklos diplomą kaip tik puikiai susitvarko su darbu.

CVbankas.lt informacija