No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Užsienio šalyse daugiausia darbo pasiūlymų paslaugų sferos darbuotojams

Published:
Užsienio šalyse daugiausia darbo pasiūlymų paslaugų sferos darbuotojams

Darbo ieškantieji, nesuradę darbo per tam tikrą laiką arba nusivylę siūlomomis darbo sąlygomis, kartais ryžtasi spjauti į viską, palikti artimuosius, gimtąją šalį ir išvykti laimės ieškoti svetur. Kokios šalys labiausiai vilioja lietuvius, kokie darbai jiems siūlomi užsienyje?

Darbo paieškos portale CVbankas.lt publikuojamų darbo pasiūlymų užsienyje statistika rodo, kad daugiausia darbų siūloma Anglijoje ir Airijoje, taip pat lietuviams pateikiama pasiūlymų atvykti ir įsidarbinti Vokietijoje, Norvegijoje, Olandijoje, Belgijoje, Kipre, Graikijoje, kaimyninėse šalyse Lenkijoje ir Latvijoje ir pan.

Daugiausia – daugiau nei trečdalis pasiūlymų – siūloma dirbti paslaugų sferos srities darbą: ieškoma pardavėjų, padavėjų, aptarnavimo personalo, kambarių tvarkytojų, valymo darbus atliekančių darbuotojų ir pan.

Labai didelė gamybos, pramonės, inžinerijos sričių darbuotojų paklausa. Ieškoma įvairių sričių inžinierių, montuotojų, pakuotojų, automobilių specialistų, šlifuotojų, mėsininkų, technikų mechanikų ir pan.
Taip pat užsienyje nemaža prekybos arba organizavimo ir valdymo srities specialistų paklausa: ieškoma restoranų ar viešbučių administratorių, pardavimų vadybininkų ar asistentų.

Lietuviai statybos srities specialistai taip pat vertinami: jiems pateikiama nemažai darbo užsienyje pasiūlymų. Portalo CVbankas.lt skelbimuose matyti, kad ieškoma betonuotojų, mūrininkų, šaltkalvių, apdailininkų ir kt. šios srities atstovų.

Paklausūs ir medicinos specialistai lietuviai: užsienio šalys siūlo darbą ne tik medicinos seselėms ir slaugytojoms, bet ir gydytojams. Šiuo metu ypač ieškoma kineziterapeutų.

Vertinami ir švietimo bei mokymo srities darbuotojai: ieškoma mokytojų, įvairių sričių analitikų, mokslo konsultantų, mokslininkų ir pan.

Šiek tiek mažiau pasiūlymų pateikiama žemės ūkio, pardavimų, logistikos, finansų, turizmo ir kompiuterių bei interneto sričių darbuotojams.

CVbankas.lt informacija