No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Verslas ir Lietuvos darbo birža vienija jėgas: didins galimybes įsidarbinti

Published:
Verslas ir Lietuvos darbo birža vienija jėgas: didins galimybes įsidarbinti

Teritorinėse darbo biržose registruotiems asmenims atsirado kur kas daugiau įsidarbinimo galimybių: balandžio pabaigoje Lietuvos darbo birža pasirašė bendradarbiavimo sutartį su laikinojo įdarbinimo paslaugas teikiančia bendrove „Headex Group“.

Didžiausias dėmesys – jaunimui ir ilgalaikiams bedarbiams
Bendradarbiavimo sutartyje tarp Lietuvos darbo biržos ir „Headex Group“ numatyta didinti užimtumo galimybes, keistis informacija ir patirtimi, konsultuotis bei rengti bendrus projektus, kurie leis efektyviau tiesti kelius tarp darbuotojų ir darbdavių.

Visų pirma bus siekiama pagerinti jaunų ir ilgą laiką nedirbusių žmonių įsidarbinimo galimybes. Būtent šių dviejų grupių asmenims dėl tam tikrų priežasčių yra sunkiausia įsitvirtinti darbo rinkoje, todėl laikinas darbas jiems gali tapti puikia išeitimi, siekiant įgyti ar atnaujinti įgūdžius bei tapti paklausiais darbo rinkos dalyviais.

„Jauniems žmonėms sunku rasti nuolatinį darbą – jie neturi patirties, kurios reikalauja daugelis darbdavių. Tuo metu ilgai nedirbantys asmenys dažnai nespėja prisitaikyti prie besikeičiančios darbo rinkos, nepasitiki savimi ir jaučiasi niekam nereikalingi. Tačiau tai nėra tiesa, o laikinas darbas jiems gali tapti puikiu tramplinu į ateities karjerą”, – teigia „Headex Group“ vykdančioji direktorė Viktorija Šukšterytė.

Gera alternatyva jaunimui

Jaunimo nedarbą, kaip vieną didžiausių prioritetų, išskiria ir Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė. Pasak jos, nors jaunimo nedarbas, palyginti su 2011 m. krizės laikotarpio piku, sumažėjo daugiau kaip perpus, tai vis dar išlieka viena esminių problemų tiek Lietuvoje, tiek visoje ES.

Ypač aktualu į darbo rinką įtraukti neapsisprendusius dėl profesinės karjeros ir darbo patirties neturinčius jaunuolius iš atokesnių regionų, mažesnių miestelių, kur jie turi mažiau įvairių veiklų pasirinkimo galimybių. Šiuo metu bendras Lietuvos darbo biržos ir partnerių projektas ,,Atrask save“ būtent į tai orientuotas – suteikti jaunimui motyvacijos, padėti atrasti stipriąsias savo savybes, įgyti asmeninių, socialinių, profesinių kompetencijų, pasirengti sugrįžti į švietimo sistemą ar integruotis į darbo rinką.

„Svarbu jaunimą ne tik motyvuoti dirbti, bet ir suteikti galimybių lanksčiam darbo grafikui. Jauni žmonės galbūt ne visada gali ar nori dirbti visą darbo dieną, penkias dienas per savaitę. Tad laikinas darbas jiems – ir išeitis, ir pajamų šaltinis, ir būdas kaupti patirtį ateičiai. Todėl tikimės, kad šis bendradarbiavimas prisidės prie jau esamų Lietuvos darbo biržos projektų tikslų įgyvendinimo“, – sakė L. Valalytė.

Tikslas – daugiau dirbančių žmonių

V. Šukšterytė taip pat atkreipia dėmesį, kad „Headex Group“ su Lietuvos darbo birža dalysis ne tik darbo pasiūlymais, bet ir ilgamete patirtimi dirbant su jaunimu, ilgai nedirbusiais asmenimis, nekvalifikuotais darbininkais, rengs mokymus teritorinių darbo biržų darbuotojams, kad šie darbo ieškantiems žmonėms pateiktų kuo tikslesnę informaciją apie laikino įsidarbinimo galimybes, įvertintų jų turimus įgūdžius, o prireikus, padėtų kelti kvalifikacijos lygį.

„Šis susitarimas leis darbo ieškantiems žmonėms pasiūlyti daugiau darbo galimybių ir įdarbinti daugiau žmonių – nedarbo lygio Lietuvoje mažėjimas yra bendras mūsų tikslas. Be to, mes savo klientams galėsime suteikti didesnį potencialių darbuotojų pasirinkimą, o patys darbo ieškantys žmonės turės galimybę išbandyti įvairias veiklos sritis ir rasti sau tinkamiausią”, – sako laikino įdarbinimo specialistė.

„Norime, kad darbo ieškantys žmonės gautų būtent tokius darbo pasiūlymus, kurie jiems tinka geriausiai, o darbdaviai į savo komandą priimtų jų poreikius labiausiai atitinkančius žmones. Būtent tai ir leis padaryti šis susitarimas“, – prideda V. Šukšterytė.

Daugiau informacijos:
Viktorija Šukšterytė
Headex Group vykdančioji direktorė
+370 5 273 49 11
+370 620 66 997
viktorija.suksteryte@headex.eu


CVbankas.lt informacija