No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Motyvacinis laiškas

Motyvaciniame laiške slypi didžiulė galimybė įsidarbinti

Motyvaciniame laiške slypi didžiulė galimybė įsidarbinti

Ieškant darbo ir kandidatuojant visuomet reikia pateikti motyvacinį laišką – nesvarbu, kad darbdavys skelbime apie motyvacinio laiško būtinumą net neužsimena. Motyvaciniame laiške slypi didžiulė galimybė – tai Jūsų proga vienoje pastraipoje parodyti darbdaviui savo tinkamumą darbui. Bėda ta, kad dažniausiai motyvacinis laiškas neturi nieko bendra nei su motyvacija, nei su darbo skelbimu, nei su pačiu darbo ieškančiuoju – jis pateikiamas pagal internete rastą šabloną.

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt specialistai pastebi, kad motyvaciniai laiškai pagal šabloną neišskiria Jūsų iš kitų kandidatų, todėl yra nieko verti. „Manau, kad esu vertas dėmesio kandidatas“, „Jūsų kompanijos siūlomas darbas atitinka mano kvalifikaciją“, „Esu tikras, kad mano praktinė patirtis ir studijų metu įgytos žinios leis profesionaliai atlikti Jūsų siūlomo darbo užduotis“ ir kt. – tai šabloninės frazės, pateikiamos daugelyje motyvacinių laiškų. Tačiau motyvacinis laiškas turi būti unikalus.

Rašydami motyvacinį laišką, vadovaukitės nuostata, kad Jūsų savybės turėtų būti apibūdintos taip, kad dauguma kitų kandidatų negalėtų tuo pačiu pasigirti. Nerašykite abstrakčių kalbų apie sąžiningumą, atsakingumą, darbštumą – jas deklaruoja visi, taigi darbdaviams tai nieko nebereiškia, atkreipia dėmesį dar...

Published 2013.06.18